IĞDIR HABERLERİ

Tuzluca Belediyesi’nin Projeleri

IHA
12.09.2015 - 15:19Son Güncelleme :

TUZLUCA BELEDİYESİ PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

IHA

Iğdır’ın Tuzluca Belediyesi Kadın Dayanışma Evi ve hayvan pazarı projelerini hayata geçiriyor.
Iğdır’ın Tuzluca İlçe Belediyesi 400 bin TL’ye mal olacak Kadın Dayanışma Evi ve hayvan pazarı projelerini hayata geçirdi. Belediye Kadın Dayanışma Evi’nin bulunacağı yeri restore ederken hayvan pazarının da temellerini attı. 2 ayda tamamlanması beklenen projelerle ilgili bilgi veren Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can, 2 dönüm yer üzerine kurulu içinde çocuk odası, atölye ve çok amaçlı salonu barındıran Kadın Destek Evi’nin alanı ise yeşillendirilerek çocuk parkı ve yürüyüş alanı yapılacağını belirtti. Can, “Burası Kadın Emeği Üretim Pazarı ve Dayanışma Merkezi olarak kullanacağız. Projemiz bunun üzerine sunduk. Bu proje ile kadınlarımızı ekonomiye ve sosyal yaşama katma amacıyla yapıyoruz. Burada daha çok kadınların yetenekleri üzerinden üretim yapılacak. Yapılan üretimle birlikte ayrıca bir satış merkezi yapılacak ve burada satılacak. Bir bakıma kooperatif görevi görmüş olacak. Dışarıdan da yetenekleri üzerine üretim yapan kadınlarımız içinde ayrıca bir satış merkezimiz olacak. Buradaki temel amaç sosyal ve ekonomi anlamında kadınlarımızı yaşama katmak ve bu anlamda geliştirmektir. Bundan sonraki çalışmalarımız da projelerimiz de bu yönde olacak. Bu ilk projemizi başarıya ulaştırdıktan sonra adımlarımızı atmaya devam edeceğiz” dedi.
Tuzluca Belediye Eş Başkanı Mehmet Gültekin ise, tüm imkansızlıklara rağmen projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, ”Tuzluca için seçim döneminde bile programımızda olan bir hayvan pazarı yapma projesini nihayet bir sürü imkansızlıklara rağmen hayata geçirmiş durumundayız. Projeleri 1,5 ya da 2 ay içerisinde faaliyete geçireceğiz. Hayvan pazarımız idari bina, mezbahana, hayvan barınakları, padoklardan ve saklama deposundan oluşuyor. Ekonomik imkansızlıklarımız var ama buna rağmen ilçemize bir şeyler kazandırmak için çırpınıyoruz. Daha derli toplu bir kent havası vermek için arkadaşlarımızla çaba içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Tuzluca Belediyesi’nin Projeleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuzluca Belediyesi’nin Projeleri haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:05
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  12:01
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:51
 • Yatsı
  18:24
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı