Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tuzla'da davullu zurnalı yıkım

  A.A
  05 Mayıs 2011 - 14:48Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 14:48

  Tuzla Belediyesinin kent içi trafik sorununu çözmek için hazırladığı “İçmeler Kavşak Rehabilitasyon Projesi” kapsamında 8 bina, davul zurna ile yıkıldı.

  Yıkım öncesi Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, hak sahipleriyle beraber davul zurna eşliğinde halay çekti. Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, hak sahipleriyle yapılan anlaşma sonucu yıkılan 8 binanın yerine 13 katlı modern bir yapı inşa edileceğini ifade etti. Yazıcı, proje tamamlandığında İçmeler Kavşağında yoğunlaşan trafik sorununun çözüleceği gibi bölgenin plansızlıktan kurtulup modern bir görüntüye de sahip olacağını söyledi.

  Tuzla'da kentsel dönüşüm projesinin, imar hakları artırılan ve projesi belediye meclisinden geçen İçmeler Kavşak Rehabilitasyon Projesiyle başladığını belirten Yazıcı, anlaşma çerçevesinde 2 bin 400 metrekare alandaki binaların yıkılacağını, yeni inşaat alanının ise 1560 metrekare olacağını kaydetti.

  Yazıcı, açığa çıkan yerlerin ise yola dahil edilerek trafik sorunun ortadan kaldırılacağını dile getirdi.

  Konuşmanın ardından belediyeye ait iş makineleriyle 8 binanın yıkımına başlandı.

  PROJE KAPSAMINDA YAPILANLAR

  İmarı bulunmayan 2 bin 400 metrekare alandaki 8 bina yıkılarak yerine 1560 metrekare alana 13 katlı bina yapılacak. Toplamda, 48 daire ve 17 dükkanın yer alacağı yapıdaki büyüklüğü 106-133 metrekare arasında değişen dairelerin 30'u hak sahiplerine verilecek, diğer 18 daire ise müteahhit firmaya kalacak. Daireler, hak sahiplerine üstlenici firma tarafından anahtar teslim olarak verilecek.

  İş tamamlanma süreci başlangıcından itibaren 12 ay olarak belirlenen projede, inşaat süresince evlerinden tahliye edilen vatandaşların kira bedelleri müteahhit firma tarafından karşılanacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı