Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tuzcu'nun villası yıkılmadı ayakta

  Hürriyet Haber
  13 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 13 Temmuz 1999 - 00:01

  İstanbul milletvekili Şadan Tuzcu'nun koruma alanına yaptırdığı kaçak villa, bir bölümü iki kez yıkılmasına rağmen yeniden onarıldı.

  ANAP İstanbul Milletvekili Şadan Tuzcu'nun hiçbir kural ve yasa tanımadan Elmalı Barajı su toplama havzasındaki kesin koruma alanına yaptırdığı, bir bölümü iki kez yıkıldıktan sonra yeniden onarılan süper lüks tripleks villa, tüm haşmetiyle çevreye meydan okuyor.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ ekipleri tarafından 18 Eylül 1996'da villanın ön kısmı dozerlerle yerle bir edilmişti. Bugün ise villanın ön tarafı yeniden yapılmış şekliyle, 'yıkılmadım, ayaktayım' diyor!. Orman alanına, su havzasına yapılan kaçak villaya Tuzcu sık sık uğruyor. İçeride ise, villanın bekçileri bulunuyor.

  Televizyonlara çıkarak, 'Pişman' olduğunu söyleyen Tuzcu, ormanın ortasına, hem de Anadolu Yakası'nın su ihtiyacını karşılayan Elmalı Barajı'nın su toplama havzasının 300 metrelik kesin koruma alanına kondurduğu villasından bir türlü vazgeçmiyor. Çavuşbaşı Mezellef Caddesi'ndeki bu kaçak villanın ön bölümü, 18 Kasım 1998'de yeniden yıkıldı. Bu sırada, kaçak diğer 19 villa da yıkıma uğradı, ancak Tuzcu'nun villası gibi bunlar da bir süre sonra yıkılan kısımlarını tekrar onardı.

  Çevre sakinleri, sadece Tuzcu'nun değil, yıkıma uğrayan diğer bina sahiplerinin de evlerini birer ikişer yeniden yapmaya, kat çıkmaya başladıklarını belirterek, ‘‘ İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ yeniden denetime geçmeli. Su havzasındaki yapılara kesinlikle izin verilmemeli’’ diye konuştular.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı