Ege Haberleri

  Tuzağa sakın düşmeyelim

  Hürriyet Haber
  31.07.2007 - 21:10 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Çeşme İlçesi’ndeki beş yıldızlı otellerin konaklama fiyatları el yakıyor. Seçim sonrası hareketlenen iç turizmle birlikte, yıllardır aşamadığı yatak sıkıntısı nedeniyle Çeşme’de kişi başı oda kahvaltı fiyatı 443 YTL’ye kadar yükseldi.

  Yüksek fiyat politikasına rağmen Çeşme’de hafta sonları yüzde 100 doluluk oranı yaşanıyor. Beş yıldızlı otellerden Çeşme Sharaton’da 443, Ilıca Otel 298, Altın Yunus 330, Sisus Otel 270, Pırıl Otel ise 238 YTL oda, kahvaltı tek kişi konaklama fiyatıyla kapılarını açıyor. Fiyatlar ciddi bir tartışmayı gündeme getirdi. "1990’lı yıllarda da fiyatlar patlamış, turistler kaçmıştı."İSTİKRAR SAĞLANMALIYıllarca Kuşadası gibi turist yolu gözleyen Çeşme, son bir kaç yıl içinde hareketlenirken, uluslararası pörtföy turizimcileri ise, uyarıda bulunuyor. Turizmciler, "Turizmde şımarmak kadar vahim bir tuzak olamaz. Fiyatlarda istikrarı sağlamak, sağlam temel atmaktır" dediler.

  Çeşme zengin turist yeridirÇeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel ise, "Artık, Antalya yerine biraz da Ege turizmi için mesai harcamalıdır. Çeşme zengin turistlerin geldiği Türkiye’deki farklı bir beldedir. Türkiye artık ucuz turist yerine kaliteli turiste yönelmelidir. Bu güzelim tesisler düşük fiyatlara pazarlanıp eskitilmemelidir. İç piyasada izlediğimiz bu politikayı zengin yabancı pazarına da uygularsak Çeşme, dünya çapında bir turizm merkezi olur" mesajı veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı