Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tüyler ürperten itiraflar

  DHA
  18 Mayıs 2011 - 13:32Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 13:37

  GAZİANTEP'te, geçtiğimiz pazar günü kaybolduktan sonra evinin yakınında cesedi bulunan 5 yaşındaki Fatma Demir'in katil zanlısı 16 yaşındaki V.Y. yakalandı. İlk ifadesinde suçunu kabul eden zanlının, "Tecavüz ettikten sonra boğazını sıkınca öldüğünü anladım. Cebinde 25 kuruşu vardı, onunla da dondurma alıp yedim" dediği öğrenildi.

  Bir düğün töreni sırasında arkadaşlarıyla oynarken aniden ortadan kaybolan ve bir simit fabrikasında işçilik yapan baba 32 yaşındaki Zekeriya Demir ile anne 29 yaşındaki Emeni Demir'in tüm aramalarına rağmen ulaşılamayan Fatma Demir'in cesedi kaybolduktan iki gün sonra evlerinin bir arka sokağında battaniyeye sarılı olarak bulundu.

  Olayla ilgili geniş bir çalışma başlatan cinayet masası dedektifleri, cinayetin bölgedeki bir evde işlendiği, bu sırada da katil zanlısının muhtemelen yalnız olabileceğini düşünerek bu özellikleri taşıyan kişileri incelemeye aldı.

  ZANLININ BABASI UYUŞTURUCUDAN CEZAEVİNDE

  Polis hedef olarak belirlediği potansiyel suçlu adaylarını mercek altına alırken, babası 6 ay önce uyuşturucu satıcılığından tutuklanan V.Y.'yi sorguladı.

  Sorgusunda çelişkili ifadeler veren ve bir süre kaportacıda çalıştıktan sonra ayrılan V.Y.'nin annesinin olay sırasında başka bir düğüne gittiğini, zanlının Fatma Demir'in kaybolduğu sırada yalnız olduğu bilgisine ulaştı. Zanlı sorguda suçunu itiraf etti. Fatma'nın evinin önünden geçerken zorla içeriye aldığını, tecavüz ettiğini, bağırdığı için boğazını sıktığını, öldüğünü anlayınca da cesedini battaniyeye sararak evlerinin giriş boşluğundaki küçük bir kulübeye sakladığını itiraf etti. V.Y., Fatma Demir'in teyzesi tarafından verildiği soruşturma sonucu ortaya çıkan 25 kuruş ile de mahalle bakkalından dondurma alıp yediğini, polisin evleri aradığını görünce cesedin bulunacağından korktuğu için hemen dışarıya attığını itiraf etti.

  LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

  Zanlı Veli Y, suçunu itiraf ettikten sonra, yaşının küçük olması  nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. Zanlı, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

  Veli Y'nin Çocuk Şube Müdürlüğünden çıkarılışı sırasında, polis ekipleri,  çevredeki cadde ve sokakları araç ve yaya trafiğine kapattı. Çok sayıda polisin  geniş güvenlik önlemi almasının ardından zanlının şubeden çıkarıldığını gören,  öldürülen kızın çok sayıda yakını, polis aracına saldırarak zanlıyı linç etmek  istedi.

  Polis ekipleri, cop ve biber gazı kullanarak kalabalığı dağıttı.

  Kız çocuğunun yakınları ile polis arasında çıkan arbedede bazı polis  memurları ile kız çocuğunun yakınlarından bazıları yaralandı.

  ÖRNEKLER KARŞILAŞTIRILACAK

  Öte yandan V.Y.'den alınan kan ve sperm örnekleri, Fatma Demir'in vücudunda bulunan sperm ve diğer kan örneklerinin, evden alınan yatak, battaniye ve diğer eşyalardakilerle karşılaştırılacağı bildirildi.

  Öte yandan zanlının gözaltına alınan annesinin ise, kendisinin olay sırasında başka bir tanıdığının düğününde olduğunu ve cinayetten haberinin olmadığını söylediği ileri sürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı