« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuvalete yetişmem lazım

Miguel Palacios, kendisine söz veren disiplin kurulu başkanına, “Benim tuvalete yetişmem lazım” deyip ara istedi. Şaşıran başkan, “Git de burada sıkıntı olmasın” diye izin verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YAKLAŞIK 6 saat süren Fenerbahçe’nin UEFA Disiplin Kurulu’ndaki savunmasında ilginç olaylar ve diyaloglar yaşandı. Özellikle sarı lacivertlileri disipline sevk etmesinden sonra “stajyer” olduğu yönünde haberler çıkan UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Palacios, hem bunu doğrulayacak hataları, hem de tuhaf çıkışlarıyla olumsuz anlamda ilgi odağı oldu.

GÜLDÜREN KONUŞMALAR

- Palacios’un deyim yerindeyse en büyük “bombası” tuvalet ile ilgiliydi. Duruşmanın ikinci bölümü başlayalı yaklaşık 1 saat geçmişti. Disiplin kurulu başkanı Avusturyalı Thomas Partl, Palacios’a söz verdi. Ne diyeceği merakla beklenen İspanyol müfettiş, herkesi önce şaşırtan, sonra güldüren şu sözleri söyledi:
- ”Benim acele tuvalete yetişmem lazım. Ara verir misiniz?”
Herkes birbirine bakarken, hayretler içindeki başkan Partl, muzih bir espri yaparak izin verdi:
- “Tamam hemen git. Burada bir sıkıntıya neden olma.”
- Duruşmada Palacios’un bir iddiası ise, bu konularda ne kadar acemi ve bilgisiz olduğunun en önemli kanıtıydı. İlhan Ekşioğlu’nun avukatı Prof. Dr. Ersan Şen savunmasını yaparken, “UEFA statüsü de, genel hukuk kurallarındaki gibi, insan onuruna aykırı şekilde elde edilmemiş delillerin kullanılabileceğini söyler” dedi.

ALMAN AVUKAT PATLADI

Palacios’un buna karşılığı, hukuk bilgisinin ne düzeyde olduğunu gösterir nitelikteydi:
- “UEFA illegal delillere göre bile karar verebilir.”
Duruşmadaki isimler, anlamlı anlamlı birbirine bakarken, Fenerbahçe’nin Alman avukatı Martens dayanamayıp, “Özgürlüklerin ve hukukun kalesi İsviçre’de bir hukukçunun bunları söyleyebilmesi nasıl mümkün olabilir” diye çıkıştı.

BAŞKAN DA HAYRET ETTİ

UEFA Disiplin Kurulu’nun Avusturyalı Başkanı Partl da Palacios’a şaştı.

UEFA  Asbaşkanı’nın oğlunun yanında çalışıyor

FENERBAHÇE ve Beşiktaş ile yöneticilerini ceza almaları istemiyle disiplin kuruluna sevk eden İspanyol müfettiş Miguel Palacios’un, bu davaya nasıl atandığı ve neden bu dosyayı yeniden açtığı bir çok çevrede manidar bulunuyor. Palacios’un, UEFA asbaşkanlarından Angel Vilar’ın oğlunun avukatlık bürosunda çalışması, olaya başka bir boyut katıyor.
UEFA içinde yaşanan çekişmeler nedeniyle bu tarz bir davanın açılmış olabileceği senaryosuna bu ilişkinin güçlü bir dayanak oluşturduğu ileri sürülüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz