Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tuvalete de gitmiyormuş

  AA/ hurriyet.com.tr
  10 Mayıs 2010 - 15:44Son Güncelleme : 10 Mayıs 2010 - 15:55

  Hindistan'da 70 yılı aşkın süredir yiyip içmediğini söyleyen 83 yaşındaki yogiyi iki hafta süreyle testlerden geçiren ve gözlemleyen doktorlar büyük şaşkınlık yaşıyor. Yoginin iki hafta süreyle tuvalete de çıkmadığını gören doktorlar, bunun açıklamasını yapamıyor.

  ÖZEL GÜÇLERİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN YOGİ - FOTO GALERİ

   

  BİLİM İNSANLARINI ŞAŞKINA ÇEVİREN YOGİ - WEB TV

   

  Ahmedabad kentindeki bir hastanede yogi Prahlad Jani’yi inceleyen 30 kişilik doktor ekibinden Sudhir Şah, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 gün süreyle Jani'nin hiçbir şey yiyip içmediğini, en şaşırtıcı nokta olarak da hiç tuvalete gitmediğini belirtti.

   

  Nörolog Sudhir Şah, "Tuvalete gitmeden nasıl yaşadığını hala anlamıyoruz. Nasıl bir şeyle karşı karşıya olduğumuz hala bir sır" dedi.

   

  AFP'nin haberine göre, çocukken bir "tanrıça" tarafından kendisine özel güçler bağışlandığını ve o günden beri gıdasız yaşadığını söyleyen Jani, Hindistan Savunma Bakanlığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (DRDO) tarafından iki hafta süreyle geçen perşembe gününe kadar 24 saat kameralarla gözlendi.

   

  Testlerin sonunda yogi doğup büyüdüğü Gujarat eyaletinin Ambaji kenti yakınlarındaki köyüne dönerek, meditasyonlarına kaldığı yerden devam etti.

   

  ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN Mİ ALIYOR?

  DRDO’ya bağlı fizyoloji uzmanı ve enstitünün direktörü Dr. G. Ilavazahagan da yayımladığı açıklamada, iki haftalık testler sırasında Jani’nin sıvılarla tek temasının gargara yapmak ve yıkanmak olduğunu belirtti.

   

  Doktorlar, yaşlı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekti, kalp ve beyin faaliyetlerine elektrotlar takarak izledi ve kan tahlilleri yaptı.

   

  Ilavazahagan, "Eğer Jani enerjisini besinler ve sudan almıyorsa bunu çevresindeki diğer kaynaklardan sağlıyor olmalı, güneş de bunlardan biri. Tıp alanının bir mensubu olarak, bunun kalorilerden başka bir enerji kaynağı olduğu görüşünü kabul edemeyiz" dedi.

   

  Gelecek aylar içinde yayımlanması beklenen sonuçların, askeri dayanıklılık, doğal afetler, çetin koşullara uyum veya Ay ve Mars'a seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabileceği yorumu yapılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı