ANTALYA HABERLERİ

Tütüncü’den Zabıta’ya Garson Devlet Modeli

IHA
06.09.2015 - 14:21Son Güncelleme :

TÜTÜNCÜ, ZABITANIN ÜNİFORMASIYLA BELEDİYENİN VİTRİNİ OLDUĞUNU VE VATANDAŞA ZULMETMEDEN ,İSTİSMARA DA SEBEP OLMADAN HİZMET EDEBİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bir araya geldiği zabıta personelinden garson devlet anlayışında hizmet üretmelerini istedi. Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 189’uncusu kutlanan Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında belediyesinin zabıta personeliyle Kepez Kent Ormanı’nda kahvaltı yaptı. Tek tek elini sıktığı zabıta personelinin dertlerini dinleyen, istek ve taleplerini not eden Başkan Tütüncü, kendisinin de personelinden nasıl bir hizmet beklediğini anlattı.
VATANDAŞA DENGELİ DAVRANIN UYARISI
Zabıta ekiplerine seslenen Tütüncü, belediyelerin tek üniformalı personeli olan zabıtaların, belediyelerin görünen yüzü olduğunu hatırlattı. Üniforma taşıyan kamu görevlilerinin devletin vitrini olduğunu vurgulayan Tütüncü, “Devlet bizde her zaman millet ve halk için var olmalıdır. Dünyada iki tane devlet anlayışı vardır. Biri garson, diğeri gardiyan anlayışıdır. Bizim hayalini kurduğumuz, halkına milletine hizmet eden, milletine hizmet etmeyi onur sayan kamu görevlilerinin olduğu garson devlet anlayışıdır. Sizler kamuya yönelik hizmet üretirken vatandaşa zulmetmeniz, baskı kuran bir yaklaşımda olmanız doğru değil. Görevlerinizi yaparken sevecen, müşfik tavrınızı asla elden bırakmadan, ama bu yumuşak yüzümüzün de istismara sebep olmaması lazım. Böylesi bir denge içinde çalışmalarımızı devam ettirmemiz lazım.” diye konuştu.
Toplum düzenine katkı koyuyorsunuz
Zabıtaların kamu düzenini sağlamaktaki rolünün büyüklüğüne değinen Tütüncü, zabıta ile polis teşkilatının bir kolluk gücü olarak, şehir yaşamına etkisinin çok büyük olduğunun altını çizdi. Vatandaşların can ve mal güvenliklerini ile sağlıklarını zabıtaya teslim ettiğini belirten Tütüncü, “Zabıta işini yapmadığında can, mal ve sıhhat güvenliğinde arızalar olabilir. Sizler bu görevleri yerine getirip kamu düzenini sağlayarak, toplum düzeninde insanların yaşamaktan mutlu oldukları bir şehrin var olmasına, katkı vereceksiniz. Bu çok onurlu bir vazifedir.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Tütüncü’den Zabıta’ya Garson Devlet Modeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tütüncü’den Zabıta’ya Garson Devlet Modeli haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı