« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tutumlu topa tutuldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Kulübü, opsiyon hakkını kullanarak bir yıl sözleşmesini uzattığı Brezilya asıllı oyuncusu Aurelio’nun menajeri Bayram Tutumlu’yu kulübün resmi sitesindeki yazılı açıklama ile topa tuttu. Uzatma opsiyonunu düzenleyen sözleşme altında Tutumlu’nun da imzasının bulunduğu ifade edilen açıklamada, medyada konuyla ilgili yorumları yer alan Tutumlu’ya eleştiriler yöneltildi. Tutumlu’nun, menajerlerliklerini yapmadığı halde Deivid, Vederson ve Semih için girişimde bulunduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sözleşmeye saygı prensibi, FIFA ve Futbol Federasyonu Transfer Talimatları ile korunan en önemli prensip olup, kendisi de bir FIFA menajeri olan Tutumlu’nun bu prensibe saygılı olmasını beklemek yaptığı işin bir gereğidir. Kulübü ile sözleşmesi de vam eden

bir futbolcunun, menajerinin sözleşme devam ederken bir başka kulüp ile transfer görüşmesi yapması FIFA kurallarına ve TFF Talimatları’na, yani hukuka aykırı olduğu gibi etik de değildir. Tutumlu’nun sözleşmesi devam eden bir futbolcuyu sürekli medya önüne transfer ile alakalı konularla taşıması, transfer tartışmalarının odağında tutması son derece üzücüdür.

Bu şekildeki davranışlar, futbolcunun konsantrasyonunu bozduğu gibi takımdaşlık ilişkilerine de zarar vermektedir. Tutumlu’nun aralarında menajerlik ilişkisi bulunmayan profesyonel futbolcularımız Deivid, Vederson ve hatta Semih hakkında da benzer girişimlerde bulunduğu malumumuzdur. Sözleşmesi devam eden futbolcular ile alakalı bu tip davranışların ’ayartma’ olarak nitelendirildiğini ve müeyyidelendirildiğini kendisine hatırlatır, hakkında doğmuş ve doğacak yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ifade ederiz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz