GeriFutbol Tutukluluğa itiraz reddedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tutukluluğa itiraz reddedildi

Tutukluluğa itiraz reddedildi
refid:18315751 ilişkili resim dosyası

Futbolda şike soruşturması kapsamında Aziz Yıldırım'ın da arasında olduğu toplam 21 kişinin tutukluluğa itirazı reddedildi.

Tutukluluğa itirazı reddedilen isimlerden bazıları şunlar: Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Mecnun Otyakmaz, Bülent Uygun, Ümit Karan, Korcan Çelikay, Olgun Peker, Abdurrahman Yakut, Cemil Turan, Yusuf Turhanlı, Tamer Yelkovan

AZİZ YILDIRIM'IN TUTUKLULUĞA İTİRAZI REDDEDİLDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike soruşturması kapsamında 10 Temmuz tarihinde İstanbul nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi tarafından tutuklanmıştı. Yıldırım’ın avukatları ise geçtiğimiz günlerde tutukluluğa itirazda bulunmuştu. Mahkeme heyeti tarafından değerlendirilen itiraz, oy birliği ile reddedildi. Yıldırım’ın yanı sıra soruşturma kapsamında tutuklanan Selim Kımıl, Abdullah Karakuş, Abdullah Eker’in de tutukluluğa itirazları aynı heyet tarafından oy birliği ile reddedildi. Mahkeme, ‘atılı suçun niteliği’, ‘kuvvetli suç şüpheli’ ve ‘delillerin tam olarak toplanamamış olmasını’ kararına gerekçe gösterdi.

MOSTUROĞLU, UYGUN VE KARAN'IN İTİRAZI DA REDDEDİLDİ

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Talat Emre Koçak, Coşkun Çalık, Olgun Peker, Ömer Ülkü, Abdurrahman Yakut, Haldun Şenman, Bülent Uygun, Tamer Yolkavan, Cemil Turhan, Ümit Karan, Ali Kıratlı, Korcan Çelikay, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Ahmet Çelebi, Sami Dinç, Mecnun Otyakmaz, Yusuf Turanlı, Bülent İbrahim İşçen, Mehmet Yenice, Abdullah Başak ve İlhan Ekşioğlu’nun tahliye talepleri reddedildi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Mehmet Ekinci tarafından yapılan tutuklamalara itiraz kararı aynı mahkemenin heyetince değerlendirildi. Mahkeme Başkanı Şeref Akçay ile üye hakimler Mustafa Boz ve Metin Özçelik yer aldığı kararda şüphelilerin üzerlerine atılı suçun niteliği, atılı suç için yasalarda öngörülen ceza süresi, dosyada bulunan fiziki takip tutanakları, telefon görüşme tutanaklarının içerikleri, bir kısım şüphelilerin beyanları, yakalama, el koyma tutanakları, tespit tutanakları ve diğer belgeler göz önüne alındığında şüpheliler açısından kuvvetli suç şüphesinin var olduğunu gösteren olguların bulunduğuna dikkat çekildi. Ayrıca delillerin henüz toplanmamış olmasını göz önüne alan mahkeme üye hakimce verilen tutuklama kararlarında herhangi bir isabetsizlik bulunmadığı ve tutuklama tarihinden bugüne kadar da dosyadaki şüpheliler lehine tutuklama sebeplerini ortadan kaldıran bir değişikliğin bulunmadığı vurgulanan kararda şüphelilerin itirazlarının reddine karar verildi.

Ancak Başkanı Şeref Akçay, şüpheliler Ömer Ülkü, Abdurrahman Yakut ve Coşkun Çalık’ın tahliyesi yönünde görüş bildirdi. Başkan Akçay, 3 şüpheliye isnat edilen eylemlerin işlendikleri tarih, delil durumu ve suç vasfının değişme ihtimalini göz önüne alarak bu şüpheliler hakkında yurt dışı yasağı konmak suretiyle tahliyelerine karar verilmesi görüşünde olduğunu bildirdi.

KIRATLI'NIN AVUKATINDAN YALANLAMA GELDİ

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle