VAN HABERLERİ

Tutuklu Eş Başkandan Halka Mektup

IHA
14.09.2015 - 12:01Son Güncelleme :

EDREMİT BELEDİYESİ'NİN TUTUKLU EŞ BAŞKANI SEVİL ROJBİN ÇETİN, CEZAEVİNDEN HALKA MEKTUP GÖNDERDİ.

IHA

Van’ın Edremit Belediyesi’nin tutuklu Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin, Edremit’te yaşayan vatandaşlar için bir mektup gönderdi.
Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin, belediye eş başkanı olduğu Edremit halkına atfen bir açık mektup kaleme aldı. Eş Başkan Çetin, “İradeleriniz olarak cezaevlerine girsek de biliyoruz ki bizlerin bıraktığı yerden sizler devralıyor; hem hizmetlerin aktörü hem de yürütücüsü oluyorsunuz. Ve şimdilerde sorumluluğunuz biraz daha arttı. Kendisine hizmet üreten belediyesiyle kenetlenerek hiçbir boşluk bırakmadan planladıklarını bir bir hayata geçirme zamanıdır. Türkiye’de 2014 yılında yapılan yerel yönetimler seçiminde DBP belediyeleri olarak ‘Kendimizi De Kentimizi De Biz Yöneteceğiz’ temel şiarıyla bizleri 5 yıllığına iradeniz tayin ederek seçtiniz. Eşit, şeffaf, adil, katılımcı belediyecilik anlayışı ile hizmet üreteceğimize ve sizlere layık olacağımıza söz verdik. Siz değerli halkımıza verdiğimiz sözler doğrultusunda hizmet sunmanın gayreti içinde olduk. Sizlerle birlikte Edremit’te yürüteceğimiz faaliyetleri planladık. Yaptığımız bir yıllık faaliyetleri sizlerle paylaştık. Hesap verme sorumluluğuyla bütçe tablomuzu astık. Yapacaklarımızın yıllık bütçelemesini sizlerle planlama hedefiyle hareket ettik. Belediye meclisinin Edremit ilçesine dair aldığı kararların takipçisi ve habercisi olmanız adına meclis toplantılarını mahallelerde halk içinde aldık. Yol yapımından park yapımına, temizliğe, sosyal alanlar oluşturmaya, kadın, çocuk, genç, engelli, yetişkin gibi toplumun tüm kesimlerine yönelik sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, ekonomik her türlü faaliyet ve etkinliğin asıl belirleyicileri sizler oldunuz ve olmaya de devam edeceksiniz. Yukarıda sıraladıklarım halk belediyeciliği gereğidir. Sizlere dayanan bir belediyecilik yürütmek temel çaba ve gayemiz olmuştur. Bizleri seçerken de bu temel esas üzerinden ve yaşamlarınızı kolaylaştırmak adınadır. Yönetime aktif katılmak, söz hakkı sahibi olmak, kendine dair alınan her kararın içinde olmak ilkeniz, seçiminizdeki asıl unsurlardandır. Kendini yönetebilmek de aslında buradan başlar. Demokrasi kültürünün gereğidir. Bizler de bu demokratik ilerleyişinin uzantısı olan katılımcılığınızı esas alarak belediyecilik yürütmeye çalışıyoruz. İradeleriniz olarak cezaevlerine girsek de biliyoruz ki bizlerin bıraktığı yerden sizler devralıyor; hem hizmetlerin aktörü hem de yürütücüsü oluyorsunuz. Ve şimdilerde sorumluluğunuz biraz daha arttı. Kendisine hizmet üreten belediyesiyle kenetlenerek hiçbir boşluk bırakmadan planladıklarını bir bir hayata geçirme zamanıdır. Hepinize kolay gelsin. ‘Halkımızla Birlikte Halk İçin’ şiarıyla hepimizi tüm yüreğimse saygıyla selamlıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Tutuklu Eş Başkandan Halka Mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tutuklu Eş Başkandan Halka Mektup haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   17:00
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı