Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tutuklu emekli tuğamiral izin aldı ama cenazeye yetişemedi

  Bülent CİVANOĞLU/BURSA (DHA)
  10.01.2012 - 17:47 | Son Güncelleme:

  BALYOZ Davası’nın tutuklu sanıklarından emekli Tuğamiral Hüseyin Hoşgit, mahkemenin izin vermesine rağmen Bursa’da ölen kayınpederinin cenaze törenine katılamadı.

  Balyoz Davası’nda ikiz kardeşi emekli Tuğamiral Hasan Hoşgit ile birlikte yargılanan Hüseyin Hoşgit’in, Bursa’nın Yıldırım İlçesi Yıldırım Mahallesi’nde yaşayan kayınpederi 81 yaşındaki emekli Muhasebeci Ahmet Çeltikçi ,sabaha karşı saat 04.00’te yaşamını yitirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Bursa’daki evine 15 metre mesafede oturan Ahmet Çeltikçi’nin cenazesi bugün ikindide kılınan cenaze namazından sonra Baruthane Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Çeltikçi’nin cenaze törenine bugün yapılan duruşmaya katılıp cenazeye katılmak için kendisine yargılandığı İstanbul 10’ncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce 48 saat izin verilen Emekli Tuğgeneral Hüseyin Hoşgit, cezaevindeki işlemlerinin uzun sürmesi nedeniyle yetişemedi.

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın çelenk gönderdiği cenaze töreninde konuşan Emekli Tuğamiral’in kızı Güneş İnallı, "Babam ve amcam bir yıldır tutuklular. Neler çektiğimizi bir Allah bilir. Şu anda Bakan Faruk Çelik’in evinin yakınındayız. Bir süre önce onun kardeşi tutuklandı. 4 gün cezaevinde kaldı. O günlerde Bakan Çelik, ’Kardeşimin hesabını kim verecek’ diyordu. Peki benim babam ve amcamın hesabını kim verecek" dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı