Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tutuklu albay hayatını kaybetti

  Murat ŞAHİN/ANKARA
  14.08.2012 - 23:45 | Son Güncelleme:

  28 Şubat Soruştumasının 3. dalgasında gözaltına alınmasının ardından Mamak Cezaevi’ne gönderilen Albay Mehmet Haşimoğlu (52) tedavi gördüğü GATA’da dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Albay’ın eşi Makbule Haşimoğlu, “Sapa sağlam içeri giren eşimi bana geri verebilirler mi?” diye konuştu.

  İç Güvenlik Harekât Daire Başkanı olan emekli Tuğgeneral Kenan Deniz tarafından hazırlanan 45 kişilik Batı Çalışma Grubu giriş kartı personel listesinde yer alan Haşimoğlu, 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınmasının ardından tutuklanmıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında mide rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan ve Temmuz ayının başında da safra kesesi iltihabı nedeniyle GATA’da tedavi görmeye başlayan Haşimoğlu  saat 16.00’da hayatını kaybetti.

  Hesap sormaya halim yok

  Ölüm haberi, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan Haşimoğlu’nun kızı Tuğçe ve oğlu Tuğberk’e verildi. Haşimoğlu’nun cenazesi bugün Kocatepe Camii’ndeki cenaze töreninin ardından memleketi Konya Beyşehir’de defnedilecek. Öte yandan Haşimoğlu’nun ailesi geçtiğimiz Haziran ayında geçirdiği safra kesesi ameliyatından 7 gün sonra cezaevinde gönderildiğini iddia etti. Hürriyet’e konuşan Haşimoğlu’nun eşi Makbule Haşimoğlu, “İçeri girdikten sonra hızla sağlığı bozulmuştu. Mide ameliyatından 1 hafta sonra yeniden cezaevine gönderildi. Bir ay geçmeden bu sefer de safra kesesinden ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Bu sefer dayanamadı. Hesap sormak istiyorum ama halim yok“ dedi.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı