Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tutku Açık'a 'hepatit' teşhisi

G.Saray MP'nin yıldız oyuncusu Tutku Açık'tan gelen haber herkesi üzdü. Koç Oktay Mahmuti, yıldız basketbolcunun 'Hepatit' olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

THY Avrupa Ligi’nde Anadolu Efes’e yenilip TOP 16’ya mağlubiyetle başlayan Galatasaray Medical Park’a bir kötü haber de Tutku Açık’tan geldi. Geçirdiği ağır grip nedeniyle son zamanlarda forma giyemeyen Tutku Açık’ın hastalığının durumunun daha kötüye gittiği ortaya çıktı.

Riske etmedik

Tecrübeli oyuncunun yaşadığı rahatsızlığın sarılıktan dolayı Hepatit A’ya dönüştüğü açıklanırken G.Saray’ın başarılı oyuncusu 3 hafta parkelerden uzak kalacak. Koç Oktay Mahmuti maçtan sonra, “Savovic’in kan testlerinde bir sorun vardı, kendisini iyi hissetmiyordu. Caner’in enfeksiyonu var. Tutku minimum 3 hafta yok, hepatit sorunu var. Bu sıkıntılar içerisinde riske etmek istemedik. Oyuncu almak gibi bir durumumuz yok” diyerek sıkıntını dile getirdi.

Oktay Mahmuti, Anadolu Efes karşısında iyi mücadele ettiklerini belirtirken, rakiplerini de galibiyetten dolayı kutladı ve grupta iddialarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

HEPATİT A NEDİR?

Halk arasında sarılık adıyla bilinir. Hepatit A karaciğeri tutar ve hastalığa neden olur. Hepatit A virüsünün vücuda girdikten sonraki 2-6 hafta kuluçka süresidir. Hepatit A virüsü oral-fekal yolla, kişiler arası temasla, virüs bulaşmış su veya bu suda yıkanmış yiyeceklerle bulaşır. Çiğ veya az pişmiş yiyeceklerden de bulaşır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler