Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TÜSİAD'dan terör açıklaması

  Hürriyet Haber
  11 Ağustos 2012 - 12:57Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 12:59

  TÜSİAD: “Türkiye demokrasiyi, toplumsal huzuru ve kalkınma sürecini güçlendirecek bir söylem ve iradeyi süratle geliştirebilmelidir.”

  TÜSİAD, son dönemde yaşanan terör saldırıları için bir açıklama yayımladı. İşte açıklamada kullanılan ifadeler:

  “Ülkemiz, terörle mücadele ile komşu ülkelerdeki istikrarsızlığın iç içe girdiği, etnik ve mezhepsel gerginliklere açık, zorlu bir dönemden geçmektedir.

  Üstelik mevcut zorlu süreç, bir yandan küresel ekonomik dalgalanmaların Türkiye üzerindeki etkilerini bertaraf etmeye çalıştığımız, diğer yandan ise büyük umut bağladığımız, toplumsal mutabakatımızı yansıtacak yeni anayasa hazırlıklarının sürdüğü bir dönemde karşımıza çıkmıştır.

  Bu olağanüstü karmaşık ortamı aşabilmenin yolu, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri olarak, farklılıklarımızla beraber, birleştirici bir söylem ve irade geliştirerek bunun etrafında kenetlenmektir.

  Türkiye’nin; parlamentosu, siyasi partileri ve sivil toplum örgütleriyle, ülkemize yönelik istismar senaryolarını aşabilecek, şiddete teslim olmayacak, sağduyulu bir toplumsal reflekse sahip olduğuna inanıyoruz. İş dünyası olarak, tüm sorumluluk sahibi kişi, kurum ve kuruluşları, birlikte düşünmeye ve diyaloğa; böylelikle demokrasiyi, toplumsal huzuru ve kalkınma sürecini güçlendirecek bir söylem ve iradeyi süratle geliştirmeye davet ediyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı