ADANA HABERLERİ

Tusem Konseyi Ulusal Sempozyumu

IHA
16.10.2015 - 11:05Son Güncelleme : 16.10.2015 - 11:06

TÜRKİYE SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ (TUSEM) KONSEYİ ULUSAL SEMPOZYUMU ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (ÇÜSEM) EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

IHA

Türkiye Sürekli Eğitim Merkezleri (TUSEM) Konseyi Ulusal Sempozyumu Çukurova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ÇÜSEM) ev sahipliğinde yapıldı.
32 üniversite, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Türk Akredite Kurumu (TÜRKAK) yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen sempozyum iki gün sürdü. “Sürekli Eğitimde Standardizasyon” başlıklı sempozyumda üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şeref Erdoğan’ın da katıldığı TUSEM Konseyi Ulusal Sempozyumu açılış konuşmasını ÇÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu, TUSEM Konsey Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Eser Yıldırım Sözmen ve Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu gerçekleştirdi.
“Küresel Eğilimler”, “Yükseköğretim Ekosistemimizin Değerlendirilmesi”, “Yeni Açılımlar” başlıklı sempozyum açılış konuşmasını ise Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal gerçekleştirdi.
Açılış konuşmalarının ardından, Üniversiteler Sürekli Eğitim Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural tarafından derneğin tanıtımı yapıldı. Tanıtımın ardından TUSEM Konseyi Başkanı Prof. Dr. Eser Yıldırım Sözmen ile UNISED Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Vural tarafından iki kurum arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.
Sürekli eğitimde standardizasyonun tartışıldığı konferansın ikinci gününde, “Eğitimde Kalite” başlığı altında, “Sürekli Eğitimde Akreditasyon; Ölçme & Değerlendirmede Akreditasyon” konuları TÜRKAK ve MYK temsilcileri tarafından aktarıldı. Ayrıca DYO Akademi Müdürü Pınar Şimşek ve Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Günsoy iyi uygulama örneklerini dinleyicilerle paylaştı.
Sempozyumun sonunda üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinin sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak, en kısa zamanda bu sorunların çözümüne yönelik girişimlerin yapılmasına karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Tusem Konseyi Ulusal Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tusem Konseyi Ulusal Sempozyumu haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı