KAYSERİ HABERLERİ

Tüseb İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Kayseri’de Yaptı

IHA
03.09.2015 - 17:41Son Güncelleme :

TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU KAYSERİ'DE TOPLANDI

IHA

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Yönetim Kurulu ilk toplantısını Kayseri’de yaptı.
GENKÖK Merkezinde düzenlenen TÜSEB Yönetim Kurulu toplantısına Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Erciyes Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Hamza Çakır, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı(TÜSEB) Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Kayseri İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Karadağ, Kamu Hastaneleri Birliği Kayseri Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mütevelli Heyeti katıldı. Toplantı sonrası yapılan basın açıklamasında konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ülkemizde sağlıkta kullanmış olduğumuz materyalleri başta ilaç, tıbbi cihaz gibi üretim noktasında faaliyet gösterecek olan aynı zamanda ülkemizde bizim karşılaştığımız sorunlu alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini üstlenecek sağlık TÜBİTAK’ıdır. 6 tane enstitüsü var. Bu enstitülerimiz göreve başladılar. TÜSEB 2016’ya bütçesi ile beraber girecek. Türkiye’deki araştırma ve geliştirme merkezlerinin koordinasyonunu yapacak. Artık bundan sonraki süreçte TÜSEB’in hem başkanları hem de kurmuş oldukları bilim adamları ile beraber Türkiye’de ve uluslararası alanda sağlık araştırmalarını maksimum seviyeye getirmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı(TÜSEB) Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ise, “Sağlık alanında çok büyük bir harcama var. Daha doğrusu bu insanlığın bir problemi. Türkiye nüfusu giderek artan genç nüfusun çok olduğu bir ülke. Sağlık harcamaları konusunda arzu ettiğimiz düzeyde değiliz. İşte bu açığı kapatmak için ileri teknoloji ürünleri üretmek zorundayız. Aşı ve ilaç konusunda ciddi adımlar atmak zorundayız. TÜSEB bu bakımdan önemli katkıları olabilecek bir kuruluş. Ayrıca genç bilim adamlarının yetiştirilmesi konusunda gayretlerimiz olacak. Bu bakımdan Türk bilim adamlarının en yoğun olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri. Amerika’daki bilim adamları ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Önümüzdeki ay sonunda yaklaşık 400 bilim adamının katılacağı bilim kurultayı olacak. Yine bu kurultayda kendi alanlarında önemli olan Türk bilim insanlarının kendi alanlarında çalışan bilim insanlarıyla ortak projeler geliştirilmesi için ortak laboratuvarlar kurulması için TÜSEB olarak gerekli çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.
Erciyes Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Hamza Çakır da, TÜSEB’in Yönetim Kurulu toplantısını Kayseri’de yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Tüseb İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Kayseri’de Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tüseb İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Kayseri’de Yaptı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  18:58
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı