VAN HABERLERİ

Tuşba’da Aday Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri

IHA
02.10.2015 - 17:21Son Güncelleme :

TUŞBA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÖĞRETMENLER İÇİN UYUM EĞİTİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

IHA

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni atanan aday öğretmenlere ‘Çevreye Uyum Eğitim Semineri’ verdi.
Abdurrahman Gazi Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda verilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ ve yeni atanan öğretmenler katıldı. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, yeni göreve başlayan öğretmenlere başarılar dileyerek, “Yeni atanan öğretmen arkadaşlarıma öncelikle başarılar dilemek istiyorum. Sizlere şu an baktığım zaman 24 yıl önce ilk öğretmenlik hayatıma başladığım yıllar aklıma geliyor. Ülkemizin farklı illerinde görev yaptım. Tabi bizim dönemimizdeki şartlar daha farklıydı ve daha zorluklar gördük. Ben şahsım adına çeşitli basamaklardan geçerek bugünlerime zorluklarla geldim. Sizler daha gençsiniz ve yolun başındasınız. Bizler sizlerin bilgi ve becerilerinizden şüphemiz yoktur, ama sizler bu bilgi ve birikiminizi uygun bir şekilde karşınızdaki kitleye aktarabilirseniz, sizler muvaffak olursunuz ve kitlede mutlu olur, sizlerde mutlu olursunuz. Sizleri bekleyen kardeşlerimize faydalı olacağınıza inanıyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.
Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise, her yıl ilçeye yeni atanan öğretmenler için uyum seminerleri düzenlediklerini belirterek, “Öğretmen arkadaşlarımız ilçemize gelip görevlerine başladıktan sonra kurumlarımızı, birimlerimizi, ilimizi ve ilçemizi tanımak için iki günlük bir eğitim aldıktan sonra okullarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. Biz İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katkılarıyla çok şanslı bir sürece girdik. İlçemize 325’e yakın kadrolu öğretmen ataması gerçekleşti. Bu kadrolu öğretmen ataması ile birlikte kendimizi çok daha güçlü hissedeceğiz ve sizlerle birlikte ilçemizin akademik başarısı, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde sizlerin branşlarınız ile birlikte ilçemizde yeni bir inivasyon oluşacak ve yeni bir inivasyon ile birlikte öğrencilerimiz ile birlikte velilerimizle ilçemizde fark oluşacak. Bu manada sizlerin ilçemize katacağı katkının değerin çok üst düzeyde olacağını biliyoruz ve bu da bizim için çok önemlidir. Değerli arkadaşlarım bizlerin sizlerden istediğimiz, sizlerin kendi yeteneklerinizi öğrencilerinize aktarabilmenizdir. Çünkü sizler bugün buradasınız, yarın tayininiz çıkar ve belki de kendi memleketlerinize gidersiniz. Arkanızda bıraktığınız öğrencileriniz sizlere dua eder ve ‘Allah öğretmenimizden razı olsun’ derler. Bu manada zaman zaman öğretmen arkadaşlarımız ile branşlar bazında bir araya geleceğiz. İleriki günlerde öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bir araya gelerek yemek yiyeceğiz. Ben şimdiden öğretmen arkadaşlarıma başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Çevreye Uyum Eğitim Semineri kapsamında etik eğitimi, bölgenin tarihi dokusu, kültürel özellikler, coğrafi özellikler, bölgenin sosyal-ekonomik yapısı ve bölgede yaşanabilecek riskler konularını içeren eğitimler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Tuşba’da Aday Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuşba’da Aday Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  11 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   12:01
  • İkindi
   14:46
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı