Van Haberleri

VAN HABERLERİ

  Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den, '18 Mart şehitleri anma günü' mesajı

  DHA
  18 Mart 2017 - 10:39Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 10:40

  Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den, '18 Mart şehitleri anma günü' mesajı

  VAN,(DHA)- VAN'ın Tuşba İlçesi Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çanakkale ruhu ne ise 15 Temmuz da aynısı olduğunu belirten Başkan Özgökçe, 15 Temmuz gecesi şehit olanların belli bir vilayetten, belli bir etnik yapıdan değil, ülkemizin dört bir yanından insanlar olduğunu söyledi.

  Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türk ve dünya savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutlamanın ve vatan için canlarını feda eden Şehitler Günü’nün onurunu yaşadıkların söyledi. Çanakkale Savaşı’nın tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi demir ve çeliğin, insan gücünü ve cesaretini yenemeyeceğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, "Çanakkale, orduları dize getiren, dünyanın en güçlü silahlarına karşı süngü takarak savaşan bir milletin kazandığı zaferdir. Çanakkale’de kazanılan zafer, iman, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı koymada en önemli faktörler olmuştur. Hangi etnik kökene mensup olursak olalım, Türk, Kürt, Laz, Çerkez ayırımı yapmadan Çanakkale’de gösterdiğimiz bu birlik, beraberlik ve dayanışmaya milletçe bugün de ne kadar ihtiyacımızın olduğunu çok iyi idrak etmemiz gerekiyor" dedi.  Çanakkale ruhu ne ise 15 Temmuz da aynısı olduğunu kaydeden Başkan Özgökçe, 15 Temmuz gecesi şehit olanların belli bir vilayetten, belli bir etnik yapıdan değil, ülkemizin dört bir yanından insanlar olduğunu söyledi. O insanların, ülkenin birlik beraberliği, huzuru, güçlü ve onurlu bir ülke için şehit olduklarını belirterek şöyle konuştu:

  "102 yıl önce Çanakkale için merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş, 'Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı, düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı' Büyük Türk milleti Çanakkale'de vatanımızı, işgal eden ve tarih sahnesinden silmek isteyen Haçlılara karşı kahramanlık destanı yazmıştı. Çanakkale, devlet, millet, ırk, mezhep kaynaşmasının, dayanışmasının kardeşlik ve birlik ruhuyla bayraklaştığı bir meydan olmuştu. 15 Temmuz 2016'da Türk milleti, kıyamete kadar dimdik ayakta duracak, Türkiye coğrafyası dünya var oldukça bütünlüğünü koruyacak, Türk Bayrağı kanımızın son damlasına kadar göklerde dalgalanacak, ezanlar, semalarımızda sonsuza kadar yankılanacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacağı mücadelesiydi. 15 Temmuz’da halk, verdiği güçle dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tam desteğini vermiştir. Yine 15 Temmuz’da halk iradesini hiçbir vesayet odağına teslim etmeyeceğini gösterdiği gibi inşallah 16 Nisan’da da başta Hollanda, Almanya ve haçlı zihniyetine gerekli cevabı verecek. Milyonlarca insanımız gözünü kırpmadan şehadete koşarken, bu yüce millet, milli mücadeledeki istiklal ruhunu koruduğunu, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Devletimize, milletimize ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kasteden hain odakları bertaraf edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz günü kutsal vatanı için canları pahasına koruyan aziz milletimizin kahraman evlatları ile başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü münasebetiyle bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum"  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  VanBugün10 ºCÇok Bulutlu
  • Cmts10 ºC
  • Pazr11 ºC
  • Pzts11 ºC
  • Salı10 ºC
  • Çarş11 ºC
  • Perş13 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı