« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TURYAD'dan Yılmaz Özüak'a destek

Türkiye Yüzme Antrenörleri Derneği (TURYAD), geçtiğimiz günlerde Galatasaray'daki görevine son verilen ve milli yüzücü Derya Büyükuncu'nun da eleştirilerine maruz kalan yüzme antrenörü Yılmaz Özüak'a destek verdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
TURYAD'a bağlı 160 antrenörün imzaladığı destek açıklamasında, başarının uzun süreli çalışmalar sonucu kanıtlanmış bir gerçek olduğu belirtilerek, “Galatasaray su sporları yönetiminin, teknik direktör Yılmaz Özüak'ın görevine son vermesi, yönetimin tasarrufundadır. Ancak 50 yılı aşkın süredir kulübüne hizmet veren birinin daha sezon bitmeden görevinden uzaklaştırılması Türk yüzme ailesinin geleneklerine aykırıdır. Bu yüzden son verme biçimi etik olmamıştır” denildi.

Yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Milli yüzücü Derya Büyükuncu'nun 15 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamalar yüzme camiasında kabul edilemez. Derneğimiz kurucu başkanı Sayın Yılmaz Özüak'a vefasızca yapılan bu açıklama milli takımının mayosunu defalarca giyen bir sporcuya yakışmamıştır. Uluslararası bir yüzücü yetiştirmenin en az on yıllık süreç istediği bir gerçektir ki, Derya Büyükuncu, Avrupa Gençlik Oyunları'nda ve Avrupa gençlerde rekor kırdığı zamanlarda, Galatasaray Kulübü'nde, Yılmaz hocanın başında bulunduğu yüzme takımı bünyesinde çalıştığını unutmuş olmalıdır. Hem Galatasaray Kulübü'ne, hem de milli takımlara sayısız sporcu yetiştiren değerli “duayene” yapılan haksızlıkları esefle kınıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz