Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TÜRVAK’ta ders başlıyor

  Hürriyet Haber
  14.10.2011 - 04:00 | Son Güncelleme:

  Türker İnanoğlu’nun kurduğu TÜRVAK Sinema-Televizyon Özel Eğitim Merkezi’nde yeni dönem kayıtları başladı.

  Türker İnanoğlu, sinema televizyon alanında eğitim vermek ve sektördeki yetişmiş personel açığını kapatmak amacıyla Kavacık’ta kurduğu TÜRVAK Sinema TV Özel Eğitim Merkezi’ni 12’nci yılında Beyoğlu’na taşıdı. İnanoğlu, 2011-2012 eğitim yılında, profesyonel sinemacı ve televizyoncu olmak isteyen gençlere Beyoğlu’ndaki yeni binasını hizmete açıyor.

  En az lise mezunu olmak koşuluyla öğrenci kabul eden, üniversite mezunlarının da eğitim gördüğü TÜRVAK’tan mezun olanların yüzde 88’i bugün TV kanallarında, yapım şirketlerinde çalışıyor. Eğitimci kadrosunun büyük bölümünün televizyon ve sinema sektörünün önemli ve üst düzey isimlerinden oluştuğu TÜRVAK’ta eğitim, tam gün esasıyla bir yıl sürüyor.

  TÜRVAK’ta eğitim görmek isteyen öğrencilerin belli bir oranı, vakfın özel kontenjan bursuyla eğitiliyor. Eğitim merkezinin yıllık eğitim ödentisi için ise çeşitli ödeme seçenekleri mevcut. Bunlardan en cazip olanı, “Önce oku/Sonra öde” kampanyası. Banka kredisi ile uzun vadelere yayılabilen ödeme kolaylığı sağlanıyor. Öğrenci önce eğitimini alıyor, işe girdikten sonra geri ödemelerini gerçekleştiriyor.

  Yeni bölümler

  Ali Kırca, Halit Kıvanç, Hülya Koçyiğit, Zeki Alasya, Fatih Çekirge gibi alanlarında uzman isimlerin ders verdiği TÜRVAK Sinema-Televizyon Özel Eğitim Merkezi, 12’nci yılında yeni binasında yeni bölümlerle kapılarını açıyor. TÜRVAK’ta bu yıl dan itibaren İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, IP TV-WEB TV alanlarında da eğitim verilecek.        

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı