« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Turu geçmek istiyoruz"

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı yardımcı antrenörü Ömer Petorak, FIBA Avrupa Kupası 2. turunda 19 Ocak Perşembe günü karşılaşacakları İspanya'nın Gran Canaria takımını yenerek, turu geçmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Petorak, siyah-beyazlı kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, deplasmanda oynadıkları ve 69-60 kaybettikleri ilk maçta faul atışlarından çok canlarının yandığını belirterek, şunları kaydetti:
“Yorucu bir seyahatin ardından hemen maça çıktık. Uzun süre başa baş giden karşılaşmada, rakibimiz öne geçse de onları yakaladık ve farkın açılmasını engelledik. Ama hakemlerin kararları bizim oyunumuzu ortaya koymamızı engelledi. Ne zaman rakibimizi geçecek olsak aleyhimize verilen faul atışları ile durdurulduk. Bu da FIBA'nın yıllardır düzeltemediği bir ayıbı olarak bizim karşımıza çıktı. Tam bir Avrupa maçı oldu ve ev sahibi takım lehine kararlar verildi.”

Artık bu olumsuzlukların geride kaldığını anlatan Petorak, “Şimdi önümüzde bir final maçımız var. Perşembe günü rakibimizi, bize gereken fark ile yenip tur atlamak istiyoruz. Turu geçebilecek gücümüz var. Courtney döndü ve onun gelmesiyle biraz daha güçlendik. Ondan bu karşılaşmada yararlanacağım ama bir yandan da Wiggins'in durumu belirsiz, ilk maçta ona verilen bir diskalifiye kararı vardı, şimdi bu durumun sonuçlanmasını bekliyoruz. Perşembe günü taraftarlarımızı maça bekliyoruz, gerçekten onların desteğine çok ihtiyacımız olacak” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz