Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turu ertelediler

Ege temsilcisi, can derdindeki Güngören Belediye ile deplasmanda, Diyarbakırspor da evinde Kasımpaşa ile golsüz berabere kaldı. İkili 1’er puana rağmen Altay’ın da haftayı karlı kapatmasıyla turu garantileyemedi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME
KASAP et, koyun can derdindeydi. Süper Lig’e yükselme yolunda emin adımlarla ilerleyen Manisaspor mutlu sona ulaşmak, Güngören Belediyespor da ligde kalmak adına zorlu bir sınava çıkmıştı. Her iki takım için de alınacak her puan altın değerinde önem taşıyordu. Manisaspor, bir sene ara verdiği Süper Lig’de yeniden boy göstermenin hesaplarını yapıyordu.

İlk haftalarda aldığı sürpriz sonuçlardan sonra düşüşe geçen Güngören Belediyespor ise ligde kalma derdine düşmüştü.

Maça hızlı başlayan Güngören Belediyespor’du. Topu rakip sahaya yıkan ev sahibi ekip tehlikeli gelmeye başladı. Manisaspor’un son paslardaki beceriksizliğinden faydalandı. Konuk ekip, yaklaştığı pozisyonlarda direkleri geçemeyince 1 puana razı oldu. Güngören Bld ise, düşme korkusu ile siyah beyazlılar üzerinde baskı kursa da başarılı olamadı: 0-0.

Dev maç 3 Mayıs’ta

Manisa’nın takılması, Altay’ın da Sakarya’yı dize getirmesiyle gözlerin çevrildiği Diyarbakırspor-Kasımpaşa düellosundan da ses çıkmadı (0-0). Evinde baskılı oynayan yeşil kırmızılılar, bu mücadeleyi kazansaydı, bitime 2 hafta kala Süper Lig vizesini cebine indirecekti. Muhtemel puan eşitliğinde, Manisa ve Altay’la oluşabilecek üçlü averajda üstün olan Diyarbakırspor, ayağına kadar gelen fırsatı iyi değerlendiremeyince, şampiyonluk kutlamalarını bir hafta daha erteledi. 3 Mayıs’ta Manisa’da oynanacak Manisa-Diyarbakırspor mücadelesinde taraflar sahadan beraberlikle ayrıldığı taktirde, özlem duydukları Süper Lig’e geri dönecekler. BülentÇALTI

STAT: Mimar Yahya Baş

HAKEMLER: Kuddusi Müftüoğlu (6), Serhan Malkoç (5), Ayhan Akgöz (5)

GÜNGÖREN BELEDİYESPOR: Harun (6) - Güray (5), Can (5), İbrahim (6), Mustafa (6) - Hakan (5), İlkay (4) (Dk. 54 Özgür 4), Ersin (6) (Dk. 83 Fatih), Turan (5) - Turgut (7), Hamza (5) (Dk. 63 Bülent 4)

MANİSASPOR: Ufuk (5) - Ferhat (6), Hüseyin (6), Tufan (5), Yiğit (5) - Erman (4), Güven (5) (Dk. 72 Yiğit İsmail 4), Borbiconi (5) (Dk. 59 Ömer 5), Sezer (6) - Cenk İşler (4) (Dk. 78 Ergin 4), Rafael (4)

Bunları da Beğenebilirsiniz