VAN HABERLERİ

TÜRSAB'dan Van'daki öğrencilere giyim yardımı

AA / Önder Altınal
29.02.2016 - 16:55Son Güncelleme :

- Van'da ihtiyaç sahibi bin 50 öğrenciye giyim yardımı yapıldı- TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Başkanı Özgökçe:- "Giyim yardımı 81 kentten birinde yapılacaktı. Çabalarımız sonucu bu yardımlar Van'da dağıtıldı"

AA / Önder Altınal

VAN (AA) - İpekyolu, Edremit, Tuşba ve Saray ilçelerindeki 19 okulda, maddi durumu yetersiz bin 50 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulunun çalışmasıyla kente ulaşan yardımlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) ortaklaşa çalışmasıyla dağıtıldı.

Giyim yardımının dağıtıldığı son okulsa İpekyolu ilçesi bağlı Kevenli TOKİ'de bulunan Şehit Koray Akoğuz İlk ve Ortaokulu oldu.

Yardım hakkında açıklama yapan TÜRSAB Van Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, yardımların Van'a gelmesi için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bu çalışmayı yaparken çok titiz davrandıklarını anlatan Özgökçe, "Verilen malzemenin kullanılabilirliği bizim için son derece önemli. Okul müdürlerimizden öğrencilerin yaş ve ayakkabı numaraları alınarak bu malzemeleri hazırladık. Ayrıca dağıtımı öğrencilerimizin rencide olmamaları için basına kapalı gerçekleştirdik. Bugün de son okulumuza dağıtım yaparak kampanyayı tamamladık" dedi.

TÜRSAB yönetimine teşekkür eden İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulbaki Karabulak ise kampanyanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Karabulak, "Çocukların gözündeki o heyecanı görünce gerçekten bizler de mutlu oluyoruz. Allah bu tarz faaliyetlerin sayılarını artırsın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden TÜRSAB'dan Van'daki öğrencilere giyim yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜRSAB'dan Van'daki öğrencilere giyim yardımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı