Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TÜRSAB: THY'de grev kararı turizme büyük darbe vurur

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türk Hava Yolları'nda (THY) alınacak bir grev kararının “turizme büyük bir darbe vuracağı” görüşünü dile getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ulusoy, yaptığı yazılı açıklamada, THY ile Hava-İş arasında devam eden görüşmelerin olumlu bir sonuca bağlanamamasından “üzüntü” duyduklarını bildirdi.

Turizm sezonunun yoğun olarak devam ettiği şu günlerde alınacak bir grev kararının “THY'nin ulusal ve uluslararası arenada pazar payını olumsuz etkileyeceğini” ifade eden Ulusoy, “Ayrıca böyle bir karar turizme büyük bir darbe vurur” görüşünü dile getirdi.
Ulusoy tarafların mutabakat sağlayacağı bir platformda uzlaşılabilmesi için girişimlerde bulunduklarını da belirterek, şunları kaydetti:
“Hava-İş Sendikası'nın uçuş emniyeti ile ilgili açıklamalarının yalnızca THY değil, Türkiye sivil havacılık sektörü için de büyük bir güven kaybı yaratacağı endişesini taşıyor ve sağduyu çağrısı yapıyoruz.

Bu çerçevede, THY ile Hava-İş sendikası arasında devam eden görüşmelerin olası bir greve dönüşmesi halinde, ülkenin ve turizm sektörünün içine düşeceği mutlak çıkmazın ve özellikle uluslararası boyutlardaki prestij kaybının göz önüne alınarak tarafları ivedi olarak anlaşmaya davet ediyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler