Ege Haberleri

EGE

  TÜRSAB’de kavga sürüyor

  Hürriyet Haber
  11 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 11 Aralık 2000 - 00:01

  TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Genel Başkanı Başaran Ulusoy'un, İzmir'deki üyelere verdiği iftar yemeğinde, İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu'nun görevden alınmasıyla ilgili tartışmalar yeniden alevlendi. Ulusoy, ‘‘Benim kimseyle kavgam yok. Ben hizmet kavgası veriyorum’’ diyerek, kendini savundu.

  Açıklama istediler

  ULUSOY'DAN İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu'nun görevden alınmasının nedenlerini açıklamasını isteyen TÜRSAB üyesi Murat Ekinci, ‘‘Kurul, bizim oylarımızla seçildi. Sizin görevden alma yetkiniz var. Ama nedenlerini bize açıklamak zorundasınız?’’ dedi. Bir başka TÜRSAB üyesi Şenol Öztürk de Ulusoy'u defalarca aramasına rağmen görüşemediğini söyledi.

  Eleştirilere cevap

  GRAND Mercure Otel'de düzenlenen iftarda, eleştirilere yanıt veren Ulusoy, bunların küçük sorunlar olduğunu belirterek, ‘‘İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu'nun görevden alınma nedenlerini de burada değil, genel kurulda açıklarım. Ama bölgesel düşünüyoruz, ulusal düşünmeniz gerek. Sorunlarımız ortaktır. İzmir, İstanbul ayrımı olmaz’’ diye konuştu.

  Destek istedi

  İZMİR'E, Bölgesel Yürütme Kurulu'nun görevden alınmasıyla ilgili olarak gelmediğini vurgulayan Ulusoy, ‘‘Benim kimseyle kavgam yok. Ben hizmet kavgası yapıyorum. Ben birlik ve beraberlik istiyorum. Sizlerin desteğini istiyorum ki sorunlarımıza çözüm bulalım. THY'nın uçakları yeterli değil, charter sayısı az ve benzeri bir çok sorunu konuşmamız gerek’’ dedi.

  İZMİR, Kuşadası, Bodrum ve Marmaris bölgelerindeki acentaların son iki sezonu çok sıkıntılı geçirdiğine dikkati çeken Ulusoy, Ocak ve Şubat aylarında inanç turizmiyle ilgili çok önemli toplantılar organize ettiklerini anlattı. Ulusoy, bölgenin sektörde hak ettiği yere gelmesinin şart olduğunu ifade etti, ‘‘Bunun için dayanışma içinde olmamız gerek’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı