TÜRSAB’dan Tayland’a turizm atağı

Hürriyet Haber
07 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 07 Temmuz 2012 - 10:46

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Taylandlı turizmcilerle biraraya gelerek, turizm ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde yeni çalışmalar başlattı.

20-26 Haziran tarihleri arasında Tayland’ın Krabi ve Phuket Adası’na inceleme gezisi düzenleyen TÜRSAB, gerek ülkenin turizm potansiyelini gerekse her iki ülkenin turizm ilişkilerini geliştirmeye yönelik yeni çalışmalar başlattı. Bölgedeki turizm otoriteleriyle görüşen Türk turizmcilere TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Haliç başkanlık etti.

Heyet, Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u ziyaret etti. Büyükelçiyle yapılan görüşmede özellikle kış turizmine ilgi duyan Taylandlı turizmcilerin ilgisinin Türkiye’nin kış sporları ve kayak destinasyonlarına çevrilmesinin önemi vurgulandı.

Özellikle vizelerin kalkmasıyla birlikte her iki ülke arasındaki hareketliliğin artacağına dikkat çeken Sinan Haliç, “Karşılıklı turist sayısının artmasıyla birlikte yapılacak bu çalışmalar ve atılacak ortak adımlar çok gerekli ve turizm ekonomisine olumlu faydaları olacak” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı