İSTANBUL HABERLERİ

TÜRSAB: Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu

DHA
29.03.2017 - 19:20Son Güncelleme :
TÜRSAB: Booking.comun Türkiyedeki faaliyetleri durduruldu
DHA

İstanbul, 29 Mart (DHA) - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), açılan dava sonucunda, Hollanda'da yerleşik Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı.
TÜRSAB'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Birlik üyesi seyahat acentaları ile turizm sektörünün önemli sorunu olan ve booking.com internet sitesi üzerinden yürütülen seyahat acentaları aleyhine haksız rekabet oluşturan faaliyetlerin durdurulmasına yönelik;  TÜRSAB tarafından İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan davanın 29 Mart tarihinde gerçekleştirilen duruşmasında tedbiren talebimiz kabul edilmiştir" denildi.
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde 2015'te açılan davanın bugünkü duruşmasında portalın, Türkiye'de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetinin durdurulmasına ve bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu'na (BTK) yazı yazılması kararı da çıktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden TÜRSAB: Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 19 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜRSAB: Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı