« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turnuvayı gelenekselleştirmeyi istiyoruz

Mardin Valiliği ve Masa Tenisi Federasyonu Başkanlığının katkı ve destekleriyle, kentte açık hava masa tenisi turnuvası düzenlendi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Mardin Valiliği Dara Anfi Tiyatrosu alanında düzenlenen “1. Geleneksel Açık Hava Masa Tenisi Turnuvası”na 350 kişi yarışmacı olarak katıldı.

Vali Hasan Duruer, güzel bir manzara ile karşı karşıya olduklarını ve yüzlerce çocuğun masa tenisi sporu ile açık hava turnuvası buluşmasının anlamlı olduğunu söyledi.

Müsabakada kullanılan masaları, turnuva bitince okullara dağıtacaklarını belirten Duruer, “Hedefimiz amatör spor kulüplerini Mardin'de geliştirmek, çocuklarımızı spora yönlendirmek ve birer sporcu olarak memlekete kazandırmaktır. Spor yapmayan öğrencimiz kalmasın istiyoruz. 2011 yılında Türkiye Masa Tenisi Şampiyonasının Mardin'de yapılması yönünde çalışmalarımız var. Bu tür organizasyonları yapmaya ve yapanlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen de Mardin'de 20 veya 30 kentin katılacağı ciddi bir klasman müsabakası yapmayı düşündüklerini kaydetti.

Önümüzdeki yıl yapılacak klasman müsabakalarına komşu ülkelerden masa tenisi sporcularının da davet edilebileceğini sözlerine ekleyen Çimen, şöyle dedi:

“Masa tenisi sporu bir aile sporudur. Dede ile torunun birlikte yapabileceği bir spordur. Federasyon olarak Mardin'e önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Masa Tenisi GAP Müsabakalarını ve Temel Eğitim Kampını Mardin'de gerçekleştirdik. Spora sadece bir yarışma çerçevesinden bakılmamalı. Spor aynı zamanda ülkelerin ve illerin tanıtım ve turizmine de en iyi şekilde hizmet eden bir etkendir. Turnuvayı geleneksel hale getirmeyi ve Mardin'in tanıtımına ve turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

Vali Hasan Duruer, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Çimen'e plaket verdi, Çimen de Vali Duruer'e mini tenis masası ve raket hediye etti.
Konuşmalardan sonra müsabakalara geçildi. Turnuvanın açılışına AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan ve yetkililer katıldı.

İlişkili Haberler