« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turnuvalara katılmak icin göreve gelmedim

Terim, Türk futbolunu istenen, hayal edilen seviyeye çekmek için çalıştığını söyledi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda ile oynayacağımız hayati maç öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Basın toplantısında esprili ve moralli görünen Terim, “Açıkçası kuralar çekildiği zaman Hollanda’nın favori, arkasından Türkiye’nin 2, 3 diye sıralandığı bir tablo öngörmüştü herkes. Maalesef ne Hollanda, ne biz karşılığını veremedik” dedi. Terim, şunları söyledi...
- Hollanda futbolu, Hollanda futboludur hiçbir zaman değişmez. Hollanda futbolu skorun sıkıntısını yaşayabilir, skoru eleştirebilir ama bir sonraki maça hazırlanır. Skor bizim de sıkıntımız olmamıştır, olmamalıdır.

“HOLLANDA MAÇI BİR BİTSİN”

TURNUVAYA gidip gidememek ülkenin futbolda konuşacağı son konudur. Bizim daha büyük sorunlarımız var. Benim futbol direktörü olarak göreve gelmem ve 7 sene imza atmamın nedeni budur.
- Ben turnuvalara katılmak için gelmedim. Futbolu doğru bir yola, ideal bir tarafa çekmek için geldim. Herkesin istediği, hayal ettiği Türk futbolunun bir yere gelmesidir. Birkaç galibiyetten, turnuvaya katılmaktan daha önemlidir bu.
- Letonya maçını kazansaydık hazırlık yapmıştım. Size bazı şeyler okuyacaktım. Beraberlik olunca söylemedim. Allah bana nasip ederse, Hollanda maçından galip çıkarsak maçtan sonra bunun ne olduğunu açıklayacağım.

“TURUNCU FORMALI HERKES RAKİP”

VOLKAN Demirel benim evladım, ülkemize hizmet etmiş kalecilerden biri. Onunla ilgili konuşmam spekülasyonlara yol açar. Şu anda Milli Takım’da üç kaleci var, onları da düşünelim. Volkan’ın da onlara destek vermesi lazım.
- Sneijder ve Van Persie’ye karşı oynayacağız. Onlarla olmaktan çok memnunuz. Turuncu formalı herkesi rakip olarak göreceğiz sahada. Ama maçtan sonra da kendilerine sarılarak devam edeceğiz yola.
- Kazanırsak, Aslan gibi kazanırız. Kaybedersek, çarpışarak kaybederiz. Onurlu, erdemli davranırız. Önemli olan gayemize erişmek.
- Ülkede biz kazanınca bazılarının canı yanar. Milli Takım puan kaybedince, yenilince bazılarının sevinme durumu budur.

“OYUNCULAR EVLATTIR, DEĞERDİR”

LETONYA maçında hücum ile defans arası biraz açıldı. Tolere edebildik ama Hollanda maçında bunu tolere edemeyebiliriz.
- Çok dikkatli olmamız gereken bir maça çıkacağız. Ben oyuncularıma bazı anlarda tabiki kızıyorum. Onlar evladım. İyi olmaları için bunlar. Onları daha yükseğe taşımak için çalışıyorum. Vizyonlarının iyi olması için herşey.
- Oyuncularımın ne haysiyeti, ne şahsiyeti ile ilgili konuşmam. Kabullenmem. Neye kızarım, bu oyundan vazgeçtikleri zaman. Oyuncular evlattır, değerdir.
- Hollanda karşısında iyi bir gece olacağını temenni ediyorum. Sevinen taraf olacağımıza inanıyorum. Oyuncularımın üzerlerindeki o formanın hakkını vereceklerine çok eminim.

“HOLLANDA YERİNE BU KEZ BİZ OLALIM”

FATİH Terim ile birlikte basın toplantısına katılan Selçuk İnan, takım arkadaşı Sneijder ile kritik maç öncesi görüştüğünü söyledi.
Selçuk, “Ben şunu söyledim Sneijder’e, ‘Hollanda her Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda, her yerde var. Bir kere de olmasın, biz olalım’ dedim. Umarım benim dileğim ve temenni ettiğim şey olur” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler