Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Turnuva iyi bir gösterge olacak”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen Uluslararası Ümit Kızlar Basketbol Hazırlık Turnuvası 4-6 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek turnuvada Türkiye'nin yanı sıra Belarus, Rusya ve İsveç ümit milli takımları mücadele edecek.

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında önem taşıyan turnuvada ay-yıldızlı ekip ilk maçını 4 Ağustos Cumartesi günü Belarus ile oynayacak. Milliler ikinci maçında 5 Ağustos Pazar günü İsveç ile karşılaşacak. Ümit Milliler, turnuvadaki son maçını ise 6 Ağustos Pazartesi günü Rusya ile yapacak.

Öte yandan, Ümit Milli Takım, turnuva öncesinde yarın Rusya ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

Akkaya: “Turnuva iyi bir gösterge olacak”

Ümit Kız Milli Takımı'nın Başantrenörü Aziz Akkaya, turnuvanın Avrupa Şampiyonası öncesi kendileri açısından önem taşıdığını söyledi.

Akkaya, TBF'nin internet sitesinde yer alan değerlendirmesinde şunları kaydetti:
“Şu ana kadar Sırbistan ve Hollanda ile ikili temas maçları oynadık. Bunlar bizim için ayrı ayrı deneyim oldu. Hollanda'nın fiziksel ve atletik olarak kuvvetli bir takım olduğunu gördük. Sırbistan'dan daha farklı bir basketbol oynuyorlar. Takım olarak eksiklerimizi gördük. Şu anda takımı oturtmaya çalışıyoruz. Bu turnuva da Macaristan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesinde çok iyi bir gösterge olacak. Şu anda iyi bir ritm yakaladık, bu bizim açımızdan avantaj olacak. Hızlı oynamaya çalışıyoruz, savunma açığını kapatırsak iyi sonuçlar alacağız. Güzel bir turnuva olacak, kuvvetli takımlara karşı oynayacağız. Bütün basketbolseverleri oynayacağımız maçlara bekliyoruz.”

-Program-

Turnuvanın maç programı şöyle:
4 Ağustos Cumartesi:
17.00 İsveç–Rusya
19.00 Türkiye–Belarus

5 Ağustos Pazar:
17.00 Rusya-Belarus
19.00 Türkiye–İsveç

6 Ağustos Pazartesi:
17.00 Belarus–İsveç
19.00 Türkiye-Rusya


Bunları da Beğenebilirsiniz