BİLECİK HABERLERİ

Türmob Etik Eğitimleri Devam Ediyor

IHA
09.08.2015 - 12:07Son Güncelleme :

SERBEST MUHASEBECİLER TOPLANTI

IHA

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından yapılan etik eğitimleri devam ediyor.
Bilecik Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) toplantı odasında gerçekleştiren eğitime, SMMMO Bilecik Başkanı Süleyman Kıral, Mali Müşavir Hüseyin Şensoy,Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavir Ali Karakuş ve muhasebeciler katıldı.
Eğitim hakkında bilgi veren SMMMO Bilecik Başkanı Süleyman Kıral, yöneticiler olarak, meslektaşlarının talepleri doğrultusunda onlarla iş birliği yapacak olan her kuruluş ile birlikte program yapmaya hazır olduklarını belirtti. Kıral, "Birinci bölümde mevzuat yönünden, ikinci bölümde ise bize sitem ederek ETA ile ilgili eğitim düzenlemiyorsunuz diye eleştiren arkadaşlarımızın talepleri doğrultusunda Eta yetileri ile görüşmelerimiz sonucu ETA da uygulamalar yönünden sunumlar olacaktır. Program ve kullanım hakkında sunum yapmak ve sizlerin sorularını yanıtlamak üzere ETA bilgisayar temsilcileri aramızda olacaktır” dedi.
“HAKSIZ REKABETLE MÜCADELE YAZILIMI İLE MESLEKİ DAYANIŞMAYA MESLEKTAŞLARIMIZIN SAHİP ÇIKMALARI GEREKMEKTEDİR”
Kıral, yıllardır yaşanan mesleki problemlerin çözüme kavuşturulması amacıyla hazırlanan, E-Birlik Projesine değinerek, "Odamızda yaptığımız eğitimin amacının yazılımın başarısı, kullanılmaya başladığı andan itibaren uygulanması ve meslek mensuplarının sahiplenmesi ölçüsünde olacaktır. Haksız rekabetle mücadele yazlımı ile mesleki dayanışmaya meslektaşlarımızın sahip çıkmaları gerekmektedir. E-Birlik Modülü ile birlikte hazırlanan yazılım bize, tek bir veri tabanında takip ve kontrol sağlayacak ve hizmet kalitesini ön plana çıkarıp, rekabetin, fiyata ve oranlarla değil, verilecek kalite ile ölçülmesini sağlayacaktır. Ben nasıl kaç defter daha alırım veya müşteri sayımı arttırabilirim düşüncesi ile hareket etmek bu onurlu mesleği yapan meslektaşlarımıza yakışacak bir davranış değildir. Asgari ücret tarifesi altında sözleşme yapmayalım Asgari ücret tarifesi üzerinden sözleşme yapıp da bu ücretin altında ücret alarak haksız rekabet yapanlardan olmayalım” diye konuştu.
“DİĞER MESLEKTAŞLARIMIZI MAĞDUR EDİP ZOR DURUMDA BIRAKMAYALIM”
Kıral konuşmalarına son verirken, diğer meslektaşlarını zor durumda bırakmamalarını gerektiğini belirterek, “Bu durum bu gün size menfaat sağlıyor gibi gözükse de, benzer bir durumla karşılaştığınızda sizler de o mağdurlar arasından olabileceğinizi unutmayınız. Haksız rekabet konusundaki mesleki mücadelemiz bu sisteme uymayan birkaç meslektaşımız tarafından kendi kişisel menfaatleri doğrultusunda baltalamak isteyebilir, lütfen böyle bir duruma sebep olanlardan da olmayalım. Haksız rekabete konu olacak olan her türlü iş ve işlemler Türmob ve odamız tarafından yakinen takip edilerek, tespitler sonrası odamız kurullarının görevlerini yapmaları kaçınılmaz olacaktır. Biz yöneticiler olarak meslektaşlarımızın hiç birinin mağdur olmasından yana değiliz. Bu nedenle de tüm meslektaşlarımızı haksız rekabet konusundaki çalışmalara hep birlikte sahip çıkmaya ve destek olmaya davet ediyorum. Sürekli eğitimlerimiz hız kesmeden devam edecektir. Geçtiğimiz hafta Luca bölge sorumlusu Sn. Birol Köse ile bir görüşme yaptık. Yakın bir zamanda Luca da E-Fatura 7 E-Devlet ile ilgili uygulama eğitimine hazırlanıyoruz. Eğitim tarihi belli olduğunda mail ve mesaj yolu ile duyuru yapılacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından Eskişehir SMMM Odası Üyesi olan Ali Karakuş ise, slayt eşliğinde muhasebecilere bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Türmob Etik Eğitimleri Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türmob Etik Eğitimleri Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı