Ege Haberleri

EGE

  Türküm, doğruyum heyecan arıyorum

  Hürriyet Haber
  21 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2000 - 00:01

  Atölye önünde duran belediye otobüsünü çalıştırıp kaçan işsiz ve alkollü genç, tren yoluna girip İzmir Ekspresi'ne çarptı. Şıkıştığı araçtan güçlüklü çıkarılan genç ‘‘Türküm, doğruyum, heyecan arıyorum'' dedi

  DENİZLİ'de aşırı alkol alan işsiz genç, ortalığı birbirine kattı. Çaldığı belediye otobüsüyle raylar üzerinden giden Kudmettin Bayraktutan, trene çarptı. Sıkıştığı otobüsten güçlükle çıkarılabilen Bayraktutan hastaneye kaldırıldı.

  KORKULU saatler yaşatan olay önceki gece 22.00 sıralarında meydana geldi. 33 yaşındaki Bayraktutan, belediyenin Sümer Mahallesi'ndeki atölyesi önünde duran, 20 PY 242 plakalı otobüse bindi. İçinde kimsenin bulunmadığı, anahtarı üzerindeki otobüsü çalıştırıp yola çıkan Bayraktutan, bir süre gezip, ardından tren hattına girdi. Raylar üzerinde gitmeye başlayan çılgın genç, Denizli Garı önünde, sabah 08.00'de İzmir'e hareket edecek İzmir Ekspresi'ne çarptı. Bayraktutan, büyük hasar gören otobüsün içinde sıkıştı. Olayı polise bildiren gar çalışanları, bir yandan da sürücüyü kurtarmaya çalıştı. Olay yerine gelen polis ve 112 Acil Kurtarma Hizmetleri ekibi, bir saat süren çalışma sonucu Bayraktutan'ı kurtarmayı başardı.

  Bayraktutan kazayı sıyrıklarla atlattı

  AŞIRI alkollü Bayraktutan Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bayraktutan, ‘‘Türkiye'yi gezmek için çaldım. Ben Türkiye Cumhuriyeti'yim. Atatürkçüyüm. Atatürk'ün izinden gitmek için otobüsü çaldım. Türküm. Doğruyum. Çalışkanım. Heyecan arıyorum'' dedi. Bayraktutan kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. AMATEM'de tedavi altına alınan çılgın otobüs hırsızının, alkolün etkisi ve çarpma sonucu şuurunun yerinde olmadığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı