Gündem Haberleri

  Türkülü, poşulu bale

  Hürriyet Haber
  17.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal Vakfı'nın gecesinde balet ve balerinlerin poşulu-türkülü gösterisi büyük beğeni topladı. Diyarbakır'daki gösteriyi kuvvet komutanlarıyla izleyen Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Hasan Hüseyin Akbulut, ‘‘Türkiye, bununla övünmelidir’’ dedi.

  Diyarbakır'da Kartal Vakfı yararına 2'nci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nda düzenlenen opera ve bale gösterisini Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlhan Kılıç, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Rasim Betir, OHAL Valisi Aydın Arslan ve üst rütbeli çok sayıda subay izledi.

  Balet ve balerinler, gösteriyi, başlarına ‘poşu’ takarak Türk Halk Müziği eşliğinde sergiledi.

  Opera ve bale sanatçılarının gösterisini komutanlar ve diğer davetliler ayakta alkışladı. Gösteriden sonra 2'nci Taktik Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Yaşar Müjdeci, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Hasan Hüseyin Akbulut'a teşekkür plaketi verdi.

  SANATÇILARA TEŞEKKÜR

  Sanatçıları kutlayan Korgeneral Müjdeci, ‘‘Değerli komutanlarımızla birlikte çok güzel bir gece geçirdik. Bize bunu sağlayan sanatçılara teşekkür ediyorum’’ dedi.

  Genel Müdür Hasan Hüseyin Akbulut da opera ve bale sanatını kurumlaştıran tek İslam ülkesinin Türkiye olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  ‘‘Türkiye bununla övünmelidir. Bu Atatürk'ün açtığı yoldur. Cumhuriyetin bize armağan ettiği sanattır. Silahlı Kuvvetler bize çok yakın ve bizim çok iyi izleyicimizdir. Bütün galalarımızda değerli komutanlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz’’ diye konuştu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı