Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkmen: Bütün hesaplarımızı yaptık

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nedim Türkmen, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Orduspor'un Avusturya kampını ziyaret ederek takımın son halini görme fırsatı bulduğunu ifade etti.

Kampta Orduspor'un yoğun bir şekilde çalıştığını vurgulayan Türkmen, şöyle devam etti:
“Orduspor'un 2012-2013 yaz kampı 1. etabının ortalarındayız. 2. etap kampımız da yine Avusturya'da olacak. Kampta arkadaşlar yoğun bir şekilde çalışıyor. Zorlu bir sezon bizleri bekliyor. Kamp dönemindeki yüklemeler sezon boyunca takımımıza yardımcı olacak. O yüzden günde çift idmanı yağmur ya da çamur durduramıyor. Hector Hoca, gerçekten ciddi bir şekilde takımı çalıştırıyor. 2. etapta daha ciddi takımlar ile hazırlık çalışmalarımız olacak.”

Transfer çalışmalarına da değinen Türkmen, şunları kaydetti:
“Bu sene takımda 8 yabancı, 16 Türk oyuncu olacak. Toplam 24 oyuncu olacak. Kesinlikle 25 oyuncu olmayacak. Sol beke yerli bir oyuncu alacağız. Henüz isim belli değil, arayışlarımız sürüyor. Geçen seneki kadromuzdan önemli oyuncularımız gitti ama onların yerini fazlasıyla dolduracak oyuncuları takımımıza kattık. Kamp döneminden önce transferlerimizi gerçekleştirmiştik. Gelecek yıl ilk 5'e oynayacak bir kadro oluşturduğumuza inanıyorum. Hector Cuper'in de görüşleri böyle. Anadolu takımı olarak Barral ve Stancu gibi isimleri takıma katarak önemli bonservis ücretleri ödedik. Süper Lig'de başarıyı getirecek bir kadro kurmak gerekiyor, başarı da parayı getiriyor. Bütün hesaplarımızı yaptık, inşallah sezonda iyi yerlerde olacağız. Bu dönemde yaptığımız transferlerin karşılığını alacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz