ŞANLIURFA HABERLERİ

Türkmen Birliği’nden, valiye ziyaret

DHA
29.03.2017 - 13:35Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA (DHA) - ŞANLIURFA Türkmenler Birliği Derneği heyeti, Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, yeni kurulan Şanlıurfa Türkmenler Birliği Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerini makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, bir araya gelebilmenin önemine değinerek Türkmenlerin dernek çatısı altında bir araya gelmelerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Türkmenler Birliği Derneği Başkanı Hasan Çay ise, Şanlıurfa’da Türkmen aşiretlerini bir araya getirerek akrabalık bağlarını güçlendirmeyi ve kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla bu oluşumu kurduklarını, İlerleyen dönemlerde Şanlıurfa’da 81 ilin katılımıyla bir Türkmen Kurultayı yapmayı planladıklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda tüm Türkmen aileleri adına Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya Yörük Şalı hediye edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Türkmen Birliği’nden, valiye ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkmen Birliği’nden, valiye ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı