Gündem Haberleri

  ‘Türklere yönelik muamele Türkiye’nin AB ile arasını açıyor’

  A.A
  28.02.2011 - 12:46 | Son Güncelleme:

  İngiliz Independent gazetesi, "Almanya’daki Türkiye kökenli göçmenlere yönelik muamelenin, Türkiye ile Avrupa'nın arasını yeniden açtığını" yazdı.

  Gazetenin Berlin muhabirinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti dolayısıyla kaleme aldığı haberde, Erdoğan'ın Türk göçmenlerin entegrasyonuyla ilgili Almanya hükümetinin politikalarını "uluslararası hukukun ihlali" olarak tanımlayarak, eleştirdiği kaydedildi.

   

  Başbakan Erdoğan'ın butespitini, "şaşırtıcı derecede dobra bir hüküm" olarak tanımlayan gazete,Almanya'nın göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer'in Erdoğan'a yanıtvererek, "Erdoğan'ın entegrasyonu eleştirmek yerine, desteklemesi gerektiğini"söylediğini belirtti.

   

  Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile birlikte "Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğine karşı olduklarını" anımsatan gazete, Sarkozy'nin geçen hafta Ankara'ya yaptığı ziyaretindeki, "Türkiye'nin Avrupa'ya ait olmadığı, başka bir ortaklık düşünülmesi gerektiği" sözlerini de hatırlattı.

   

  Gazete, bugün Erdoğan ile yapacağı görüşmede Angela Merkel'in de Sarkozy'ninkine benzer bir duruş sergileyeceğini ileri sürdü.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı