« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkler evde kalır

"Terim külübede, teslim oldu. Grubumuzun patronu biziz. Tarihi bir galibiyet. Türkiye’yi Norveç’in altına yolladık. Türkler, Euro 2008’i evlerinden izleyecekler. Türk tarftarlar bize futbol kültürü dersi verdi."

Yorgo KİRBAKİ
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE’yi tarihinde ilk kez yenerek, Euro 2008’i garantileyen Yunanistan’da milyonlarca taraftar, karşılaşmayı ekranları başında izlerken, maçtan sonra büyük sevinç yaşadılar. Mega televizyonu spikeri Hristos Sotirakopulos maçı dakika dakika yorumladı. İşte Yunan spikerin anlatımıyla Türkiye-Yunanistan maçı...

Yunan mili marşı çalarken: Olumsuz tezahüratı duydunuz. Ancak, Pire’de olanlardan sonra bunlar duyabileceğimizin en azıydı. 15. dakika: Oyun istediğimiz gibi gidiyor. Stres içinde olan taraf Türkiye. Yunan takımı sakin futbolunu kabul ettirdi.

Skor daha büyük olabilirdi

30. dakika: 2004’te İnönü Stadı’nda maçta puan için can atan taraf bizdik. Bu akşam Türkiye. İnönü Stadı’nda ortam daha ateşliydi. Ali Sami Yen’de bu dakikaya kadar sahaya tek bir pet şişe bile atılmadı. 35. dakika: Torosidis inanılmaz bir gol kaçırdı. Türkler daha tek gollük pozisyona bile girmedi. Tribünlerde şikayetler başladı. 45. dakika: Az kalsın gol atıyorduk. İlk yarı tam istediğimiz gibi geçti. Atak oynayan bizdik, savunmada kalan Türkiye.

60. dakika: Ali Sami Yen gibi bir statta, böylesi seyirci desteği ile oynuyorsan ve en iyi oyuncun kalecinse Türkiye’nin stresi, asabiyeti anlaşılıyor.

78. dakika: Türk savunması uyudu. Amanatidis affetmedi. Yunanistan 1-0 önde. Servet’in hatasından yararlandık. Ali Sami Yen’de çıt yok.

Tek alkışlanan Aurelio

80. dakika: Terim ayakta bağırıyor. Eh bu şartlarda yerine nasıl otursun? 87. dakika: Türklerin maçtaki en iyi anı. Top direkten döndü. 89. dakika: Terim kulübede yerine oturdu, teslim oldu. Türk takımında tek alkışlana oyuncu Aurelio. Grubumuzun patronu biziz. Skor Yunan takımı için daha büyük olabilirdi.

90. dakika: Tarihi bir galibiyet. Türkiye’yi Norveç’in altına yolladık. Türkler, Euro 2008’i evlerinden izleyecekler.

Maç sonrası: Türk tarftarlar bize futbol kültürü dersi verdiler. En ufak bir olay yaşanmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler