Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkler de kayıp

  Hürriyet Haber
  15 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 15 Mayıs 2000 - 00:01

  Hollanda'nın Enschede kentinde, bir havai fişek deposunda önceki gün meydana gelen ve 20 kişinin öldüğü patlamada 5 Türk'ün de enkaz altında kaldığı anlaşıldı.

  Yaralı sayısı 540'a ulaştı

  Havai fişek deposunda çıkan yangının ardından meydana gelen zincirleme patlamalar Enschede kentinin çok sayıda Türk'ün de yaşadığı bir bölümünü yerle bir etti. Aralarında Türklerin de bulunduğu 540 kişinin yaralandığı şiddetli patlamalarda gökten beton ve demir parçaları yağdı. Kentin şehir merkezinin hemen kuzeyindeki bölümü felaket bölgesi ilan edilirken, dün sabah Enschede'ye girişler de polis ve askerler tarafından kapatıldı.

  400 kişinin evi yıkıldı

  Kurtarma ekipleri, enkaz altından ses aldıkları için faaliyetlerini seslerin geldiği yerlerde yoğunlaştırdılar. Kayıplar gözönünde bulundurularak ölü sayısının 20 olduğu belirlendi. Bu 20 kişiden 13'ünün cesedi çıkarıldı ve teşhis edildi. Kayıplar arasında en az beş Türk vatandaşı bulunuyor. Patlamada 400 kişinin evi oturulamayacak duruma geldi, 1000 dolayında kişinin evleri de büyük zarar gördü.

  Spor salonunda kalıyorlar

  Çeşitli kriz merkezlerinde toplanan aralarında Türkler'in de bulunduğu felaketzedeler, önceki geceyi bir spor salonunda geçirdiler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı