GeriSpor Türkler çok zengin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkler çok zengin

Bu sezon Türkiye'de oynayacak olan Abdul Rauf, Zan Tabak, Saviç Drobnjak, Rivers, Griffith gibi ünlü isimlere yüksek ücretler verildiği iddiası Avrupalılar'ı şaşırttı...

Maden mi buldunuz

Atina'da herkes Türkiye basketbolunu konuşuyor. Gazeteciler Türk takımlarının yaptığı astronomik transferlerden sonrası, ‘‘Ne oldu Türkiye'de, kulüpler maden mi buldu? Bu kadar parayı nereden buldu bu takımlar? Bütün Avrupa piyasasının canına okudunuz’’ diye konuşuyorlar.

Piyasa altüst

Atina'ya gelen İspanya'nın ünlü Barcelona kulübü yöneticileri de kulüplerimize sitemde bulundu. İspanyol yöneticiler, ‘‘Piyasayı altüst ettiniz, biz alacak oyuncu bulamıyoruz. Sizin yüzünüzden transfer borsası çok arttı’’ dedi. Atina'da herkes bu pahalı transferleri çılgınlık olarak nitelendiriyor.

Ünlü isimler

Kulüplerimiz bu sezon birçok ünlü ismi transfer etti. Özellikle Fenerbahçe'nin Abdul Rauf ve Zan Tabak, Efes Pilsen'in Saviç ve Drobnjak, Tofaş'ın Rivers ve Griffith ile anlaşmaları Avrupa ve ABD'de bomba etkisi yaptı. Bu transferler nedeniyle de, ‘‘Türkler çok zengin galiba’’ diyorlar.


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle