Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türkler çok sertti"

Çek Cumhuriyeti’nde koç Pavel Budinsky, 81-58 kaybedilen Türkiye maçının ardından 12 Dev Adam’ın savunmasını ön plana çıkarttı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Budinsky şöyle konuştu: “İlk olarak Türkiye’yi galibiyetten ötürü tebrik ediliyorum. Zor bir maç bekliyorduk, Türkiye bize karşı sert bir savunma uyguladı ve onlarla baş etmekte zorlandık. İlk 4-5 dakika iyi oynadığımızı söyleyebilirim ama bazı kilit oyuncularımız faul problemi yaşadı ve onları kenara çekmek zorunda kaldık. Tabii ki bu bir bahane değil, büyük resme bakmak lazım. İlk dakikadan itibaren sert bir maç oldu ve Türkiye’nin hakkını vermek lazım, onlar bizden daha iyilerdi.İkinci yarıda, grup ikinciliği için ’18 sayıyla kaybedecek miyiz, kaybetmeyecek miyiz?’ hesabı yaptık ama bu konuda da istediğimiz sonuca ulaşamadık. Malum, 18 sayının altında kaybetseydik ikinci çıkacaktık. Türkiye’nin de hakkını vermek lazım, kesinlikle bizden daha iyi olan taraflardı.

Çek Cumhuriyeti’nde Petr Benda maçla ilgili, ‘Maça kötü başladık. İlk yarıda hücum ribaundu sorununu engelleyemedik ve çok top kaybı yaptık. Savunma anlamında da çok iyi değildik. Nihayetinde sonuç böyle oldu’ ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler