Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türkiye'yi yeneceğiz"

Alman Welt Online Gazetesi Mesut Özil’le, Madrid’de özel bir röportaj yaptı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Mesut Özil ve babası Mustafa Özil’le bir araya gelen gazete Türkiye ve Almanya arasında oynanacak olan maç öncesi yıldız futbolcuya düşüncelerini sordu.

Cuma günü Türkiye’ye karşı forma giyecek olan Mesut, “ Elbette Türkiye’ye karşı oynamak için benim için çok özel olacak. Orası benim atalarımın toprakları. Harika bir atmosfer olacağından eminim. Orada kazanmak zor olacak ancak ben üç puanı alacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

Tribünlerin tepkisinden korkmadığını söyleyen Mesut, “Tribünlerle ilgilenmiyorum. Kafamı bunlara takmıyorum. Berlin'de oynana ilk maçta da çok Türk vardı ve ben ıslıklandım. Onların hayal kırıklığını biraz anlayabiliyorum cevabını verdi.

Mesut, “Türkiye için oynamayı hiç düşündün mü?”sorusuna, “Hayır, Türkiye Futbol Federasyonu beni almak için her şeyi vermişti. Almanya için oynamak istediğimi her zaman açıkça belirttim. Şimdi Almanya için oynamaktan dolayı  mutlu ve gururluyum” şeklinde cevap verdi.

Oğluyla birlikte röportaj veren Mustafa Özil ise, “ Milli takım konusunda Mesut’a herhangi bir baskı uygulamadım. Mesut Almanya'da doğup büyüdü ve onu teşvik ediyorlardı. Bu yüzden Almanya için yaptığı tercihte haklıydı. Bu yüzden Almanya için yaptığı tercihte haklıydı. Bu tamamen kendi kararıydı” dedi.

Mesut, Türk milli takımını seçen Nuri için de, “Ben Nuri’yi anlıyorum. O, Türkiye'nin genç takımı için de oynadı. Onun kararını kabul ediyorum o da benim” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler