« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'yi ikinci kez olimpiyatlarda temsil edecek

2012 Londra Olimpiyatları'nda masa tenisi branşında madalya mücadelesi verecek Çin asıllı Melek Hu, oyunlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

AA
SON GÜNCELLEME
2010 yılında Çek Cumhuriyeti'nde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Melek Hu, olimpiyat oyunlarında da ikinci kez Türkiye'yi temsil edecek.

Olimpiyat hazırlıklarını 24 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da sürdüren Melek Hu, ilk yurt dışı kamp çalışmasını 11-19 Haziran tarihlerinde Çin'de yaptı. Melek Hu, 21-25 Haziran'da Romanya'nın Buzau kentinde yapılan Avrupa Çiftler Karışık Şampiyonası'na katılarak Avrupa 2.si oldu. Daha sonra ikinci etap kamp çalışmaları için tekrar Çin'e dönen Melek Hu, olimpiyat hazırlıklarını burada sürdürdü.
Melek Hu, AA muhabirine “Olimpiyat oyunları öncesi sağlığıma çok dikkat ediyorum ve sakatlanmamaya çalışıyorum” dedi.

Londra'ya en iyi şekilde konsantre olarak, formda gitmek istediğini belirten Melek Hu, şunları söyledi:

“Olimpiyatlara katılmayı garantilediğimde ilk sevincimi, Avrupa Masa Tenisi Birliği Kupası'nda (ETTU Cup) formasını giydiğim Fenerbahçe'nin şampiyon olmasıyla da 2. mutluluğumu yaşadım. Federasyonun Olimpiyat hazırlığı programı çok güzel. İmkanlardan da çok memnunum. Bunun karşılığını Londra'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek vermek istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz