« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türkiye'yi hep sevdim"

TEB BNP Paribas WTA Championships'te mücadele edecek dünya kadınlar tenisinin bir numarası Danimarkalı Caroline Wozniacki, “Bütün düşüncelerimiz depremden etkilenen insanlarda” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında turnuvayla ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Wozniacki, Van'da dün meydana gelen deprem nedeniyle üzgün olduklarını belirterek, “Bütün düşüncelerimiz depremden etkilenen insanlarda. Deprem ile karşılaşmak çok kötü. Dün akrabalarım beni arayıp durumumu sordular” diye konuştu.

Danimarkalı raket, Türkiye ve İstanbul'u çok sevdiğini anlatarak, “İstanbul'a tekrar gelmek çok güzel. Türkiye ve İstanbul'u her zaman çok sevdim. İstanbul çok güzel bir şehir. Burada turnuva yapmak çok güzel bir fikir” ifadelerini kullandı.

Caroline Wozniacki, Sinan Erdem Spor Salonu'nda yarın başlayacak turnuvada başarılı olup, birinciliğini sürdürmek istediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bütün bir yıl boyunca birinci olmuşsanız son haftayı da birinci bitirmek istersiniz. Çok fazla kişi peş peşe iki yılı birinci bitiremez. Ben öyle yapmak istiyorum. Kendimi iyi hissediyorum. Bu yılın son turnuvası ve burada olmak heyecan verici. Yüzde 100 her şeyimle buradayım. Formum iyi, uzun zamandır pratik yapıyorum. Sahaya çıktığım zaman en iyi oyunumu oynamaya çalışacağım. Ben sadece maça konsantre oluyorum. Savaşçı biriyim, hiçbir zaman havlu atmam.”

Dünya klasmanında birinci sırada olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Wozniacki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sabahları dünyanın birincisi olduğunu bilerek kalkmak çok müthiş bir duygu. Bütün gezegenin en iyisi olduğunu bilmek çok hoş. Tabi bütün oyuncular birinci olmak isteyeceklerdir. Birinci ile karşılaştıkları zaman onların kaybedecek fazla bir şeyleri yok. Ama dünyada birinci olup yeniden maçlara çıktığınız zaman kaybedecek bir çok şeyiniz var. Umarım diğer oyuncular yerimi almak için uzun zaman beni hedef haline getirirler.”

Danimarkalı oyuncu, turnuvada teklerde mücadele edecek 8 raketinde güzel bir sezon geçirdiğini ve İstanbul'da olmayı hak ettiğini ifade etti.

Organizasyonda yer alacak oyuncularla iyi ilişkileri olduğunu ve beraber zaman geçirdiklerini dile getiren Wozniacki, “Kortta birbirimizle savaşıyoruz ama kortun dışına çıktığımız zaman birbirimizle dostuz” diyerek sözlerinin tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler