GeriSpor Türkiye'yi destekliyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'yi destekliyoruz

Türkiye'yi destekliyoruz
refid:20188967 ilişkili resim dosyası

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway, İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday adaylığıyla ilgili, “Türkiye'ye bu konuda büyük şans diliyor ve destekliyoruz” dedi.

Büyükelçi David Reddaway, 2012 Olimpiyatlarının Londra'da yapılacağından, bu senenin kendileri açısından önemli olacağını ifade ederek, Londra'da Türk sporcuları ve ziyaretçileri de ağırlamaktan gurur duyacaklarını söyledi.

İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na aday adaylığıyla ilgili süreci de yakından tabip ettiğini anlatan Reddaway, “Tecrübelerimizden biliyoruz ki olimpiyatları yapabilmek çok büyük bir onur ve fırsattır. Türkiye'ye bu konuda büyük şans diliyor ve destekliyoruz” diye konuştu.

Reddaway, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçen yılın kasım ayında İngiltere ziyaretinde olimpiyatlarla ilgili çalışmaları yerinde gördüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Bizler Londra'da olimpiyat yapmış olmanın tecrübelerini de Türkiye ile paylaşıyoruz. İstanbul harika bir şehir. Türklerin organizasyon yapmaya yönelik kabiliyetleri çok üstün, onu biliyoruz. Fakat hatırlatmak istiyorum, zor bir süreç ama umarız ki Türkiye başarılı olur.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle