MERSİN HABERLERİ

Türkiye'yi anlatıp ödül aldılar

DHA
27.04.2017 - 13:31Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de üniversite öğrencilerine yönelik 'Ülkem-Hayallerim, Ümitlerim ve Düşüncelerim' adlı serbest yazı yarışmasının ödül töreni yapıldı..
Mersin Üniversitesi ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Şubesi işbirliğinde Mersin, Çağ ve Toros Üniversitesi öğrencilerine yönelik yarışmasının ödül töreni Prof.Dr.Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Törene Vali Vekili Ayhan Bayhan, AK Parti Milletvekili Hacı Özkan, MEÜ Rektörü Prof. Dr.Ahmet Çamsarı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şube Başkanı Mustafa Erim, Toros Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Aziz Ertunç, Çağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. İlhan Öztürk ile öğrenci katıldı.
Rektör Çamsarı, yaptığı konuşmada edebiyata ve yazılı eserlere ilginin azaldığı bir ortamda böyle yarışmalarının önemli olduğunu söyledi. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Şube Başkanı Erim ise  "Bir ülkeyi şekillendiren en önemli unsur, sahip olduğu kültürel değerleri ve medeniyetidir. Medeniyet hakikatin yansımadır. İnsanlar için omurga ne ise toplumlar içinde medeniyet odur. Bugün burada olmamız edebi anlamda verdiğimiz mücadelenin bir gereğidir" diye konuştu. 
Yarışmada Emre Karatekin "Anadolu'm Ülkem" adlı eseriyle birinci olurken, Münevver Nehir Aslan "Ülkem! Nadide Çiçeğim" ile ikinciliği ve Yasemin Bölükbaş "Umut Volkanı" ile üçüncülüğü elde etti.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Türkiye'yi anlatıp ödül aldılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye'yi anlatıp ödül aldılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı