« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türkiye'ye yasak yok"

Almanya Futbol Federasyonu'nun (DFB) Türk takımlarına Almanya'da hazırlık maçı yasağı koymasının ardından Avusturya Futbol Federasyonu'nun da Türk takımlarına özel karşılaşma yasağı getirmesi Türk sporseverleri üzdü.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

Hollanda Futbol Federasyonu ise Hollanda sınırları içinde böyle bir yasak getirilmediğini açıkladı.

Yasak sadece Almanya ve Avusturya Futbol Federasyonlarınından getirilmesi Türk takımları yanında en çok bu ülkelerde yaşayan çok sayıda Türk sporseveri yaraladı. Özel karşılaşmaları Almanya ve Avusturya dışındaki diğer ülkelere kaydırılması için organizatörler harıl harıl çalışıyor.

HOLLANDA MEDYAYA AÇIKLADI

Hollanda Türk Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Sabri Kenan, "Medyada çıkan haberler üzerine başvurduğumuz Hollanda Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, yasaklamanın söz konusu olmadığını bildirdi" dedi. Açıklamanın Hollanda basın ve yayının da da geniş yer aldı. Almanya'dan sonra Avusturya'nın da yasak kararı en çok Avusturya'da kamp yapacak olan Galatasaray, Fenerbahçe ve özellikle bu takımların taraftarlarını etkileyecek. Özel karşılaşmaların İsviçre ve Hollanda'da oynanması için bu ülkelerin yetkileriyle yoğun temaslara başlandı. Belçika Futbol Federasyonu'nunda yasaklama kararı almadığı öğrenildi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.