Türkiye'ye sığınan motosikletli komutan muamması

29 Aralık 2012 - 11:12Son Güncelleme : 29 Aralık 2012 - 11:16

Suriye’de bazı muhalif güçler ile New York Times’ın ortaya attığı “Suriye’de polis gücünün başı Tümgeneral Cesim El-Şelal firar ederek Türkiye’ye sığındı” iddiası Türk yetkililer tarafından doğrulanmadı.

Hürriyet’e bilgi veren dışişleri kaynakları, aynı isimli bir askerin Türkiye’ye sığındığını belirterek, şu bilgiyi verdi:

RÜTBESİ FARKLI
“İsmi aynı ama bu askerin rütbesi tümgeneral değil albay. Polis gücünün başında olduğuna dair henüz bir bilgi yok. New York Times’ta bu kişinin motosikletle dört saat süren tehlikeli bir yolculuk sonrası Türkiye’ye geldiği belirtiliyor. Henüz böyle bir bilgiye ulaşmış değiliz. Suriye Ordusu aleyhine konuşan kişinin kim olduğu araştırılıyor. Albay Cesim El-Şelal’le ilgili verebileceğimiz tek sağlıklı bilgi Cilvegözü’nden Türkiye’ye giriş yaptığı ve Suriyeli asker mültecilerin kaldığı Apaydın Kampı’na yerleştiğidir.”

MUHALİF KOMUTAN TEPKİLİ
Cesim El-Şelal isimli kişinin durumunda bir tuhaflık olduğunu Hama’daki muhalif komutan Adnan Dayoub da önceki gün dile getirmişti.

Dayoub, “Bu kişinin öne sürüldüğü gibi bir yetkiye sahip olup olmadığı belli değil. Tepeden tırnağa pisliğe bulaşmış birisi. Kendisini kahraman gibi göstermek istiyor” diyerek, El-Şelal’a tepki göstermişti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 3 Yorum }
  • Yandaslar firarda 29.12.2012 16:12:45
    Suriye ile ilgili haberlerde ciddi bilgi kirliligi oldugu defalarca ispatlandi. Bu adam ordudan firar ettigi zaman, bakin bir general daha vicdan yapip Esad'i terk etti diyen yandaslar nedense boyle haberleri pas geciyorlar. Askeri uniforma giymis herkese kirmizi hali seren yetkililerimiz sagolsun!
  • Cem Sütçü 29.12.2012 15:27:00
    Bu vatan hainleri niye sürekli bize yerleşiyor?
  • seher amanvermez 29.12.2012 12:27:16
    adam sokaktan bulduğu üniformayı giyip bizim sınırdan içeri girmiştir. kahraman gibi karşılanmak ilgi görmek için.
Sayfa Başı
Haberleraöf sonuçlarıaöf sınav sonuçlarıaöf sınav sonuçları açıklandı mıAöf Final Ne ZamanMezopotamyayol üzeri lezzet duraklarıyolculukta yemek