« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Türkiye'ye müjdeli haber vereceğiz'

Türkiye Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Başkanı Yalçın Aksoy, 2013 Akdeniz Oyunları için başlatılan ev sahipliği çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "27 Ekim'de yapılacak oylamanın ardından tüm Türkiye'ye müjdeli haberi vereceğiz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yalçın Aksoy, dün Mersin'den gelen 12 kişilik kafile ile oylamanın yapılacağı İtalya'nın Pescara kentinde lobi ve tanıtım çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Oyunların önemine değinen Aksoy, ev sahipliği konusundaki verilecek kararın Mersin lehine sonuçlanması halinde çok önemli kazanımların elde edileceğini söyledi.

Mersin'in ev sahipliği noktasında ilk günden beri yoğun biçimde çalıştıklarını anlatan Aksoy, “Pescara'ya iddialı geldik. Ümit ediyorum ki, 27 Ekim Cumartesi günü yapılacak oylamadan çıkacak sonuçla tüm Türkiye'ye müjdeli haberi vereceğiz” diye konuştu.

Aksoy, oylamaya Devlet Bakanları Kürşad Tüzmen ve Murat Başegiolu'nun da katılacağının altını çizerek, yapılan çalışmaların meyvelerini vereceğini tahmin ettiğini kaydetti.

Türkiye Olimpiyat Komitesi Üyesi Murat Karteper de tüm hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirterek, oylama saatini beklediklerini vurguladı.

Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Genel sekreteri Selami Gedik ise Mersinli iş adamları olarak lobi ve tanıtım çalışmalarına destek vermek için Pescara'da bulunduklarını ifade ederek, oyunların Türkiye'de yapılması için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Bu arada, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığındaki 2. kafilenin de yarın Mersin'den İtalya'ya hareket edeceği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz