GeriSpor Türkiye'ye gelmem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'ye gelmem

Türkiye'ye gelmem
refid:3755837 ilişkili resim dosyası

17 Yaş Altı Milli Takımımız ve B.Dortmund forması altında oynadığı futbolla dünyanın ilgisini çeken gurbetçi yıldız, "Türkiye’deki futbol madenini işletemiyorlar. Gençlerin önünün açılması lazım" dedi.

NURİ Şahin, henüz 17 yaşında ancak kısa sürede yaptığı büyük işlerle adından söz ettiriyor. 17 Yaş Altı Milli Takımı ile önce Avrupa Şampiyonluğu, ardından da Peru’daki Dünya Şamiyonası’nda 4’üncülük elde eden gurbetçi futbolcunun başarıları bununla da sınırlı değil. Alman 1.Ligi Bundesliga’da forma giyen ve gol atan en genç futbolcu unvanlarını da elinde bulunduran Nuri’nin, Borussia Dortmund’la birlikte geldiği Antalya’da, Peru’daki Dünya Şampiyonası’ndaki başarısı nedeniyle hak ettiği "Bronz Top" ödülünü alırken sevinçten gözleri parlıyordu.

17 yaşında Avrupa’nın devlerini peşinde koşturan Nuri ile The Marmara Oteli’nde söyleşi yaptık. Heyecanı yüzünden okunuyordu... Söze, "Bu ödül benimle birlikte emek veren arkadaşlarımın da hakkı" diye başlayan Nuri Şahin, Türkiye’de çok sayıda teklif almasına rağmen dönmeyi düşünmediğini, yoluna Avrupa’da devam edeceğini söyledi.

Ülkemizde çok sayıda yetenekli genç futbolcunun bulunmasına rağmen önlerinin kapalı olduğunu belirten Nuri, "Önemli olan bu madeni iyi işletmek. Ne yazık ki, bunu yapamıyorlar" dedi. Ve şöyle devam etti:

Gençlerin önü kapalı

"Bundesliga, dünyanın en zor liglerinden biri. Bu yaşta B.Dortmund formasını giydiğim için gururluyum. Hocam benim yaşıma bakmadan formayı teslim etti. Aynı takımda benden 1 yaş büyük olan Mehmet Akgün de forma giyiyor. Oysa Türkiye’de durum farklı. Yetenekli oyuncunun oynaması için pişmesini bekliyorlar. Oysa ülkemizde çok sayıda yetenekli genç oyuncu var. Türkiye adeta futbolcu madeni. Ancak yararlanamıyorlar. İstikbal gençlerdedir deniyor ama Türkiye 3.Ligi’nde bile 30 yaşın üzerinde bir sürü oyuncu var.

Türkiye adeta uyuyan bir dev. Brezilya, Portekiz ya da başka ülkelerdeki futbol bilgisi Türk futbolcusunun üstünde değil. Türk futbolcusunun özgüvene ihtiyacı var. Yeter ki, bu gençlere şans verilsin, başarı kendiliğinden gelecektir.

Antalya harika bir yer

Türkiye’de birçok takımın transfer listesindeyim. Ancak, kesinlikle gelmeyi düşünmüyorum. Ben, yoluma Avrupa’da devam edeceğim ve ülkemin bayrağını en iyi şekilde temsil edeceğim. Borussia Dortmund’un devre arası kampı için Türkiye’yi seçmesine en çok ben sevindim. Türkiye’nin havası ve doğası bir harika. Burada olduğum için çok mutluyum. Antalya harika bir yer."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle